Cate Blanchett, Sparks’ın Gelecek Albümünün İsim Şarkısının Klibinde Dans Ediyor

Yıllara meydan okuyan ABD’li art rock, synth pop ikilisi Sparks, yaklaşan albümleri “The Girl Is Crying in Her Latte”nin başlık parçasını Cate Blanchett’in rol aldığı klibi eşliğinde paylaştı.

Klipte, Blanchett parlak sarı bir takım elbise ve kırmızı kulaklıklarıyla dans ederken arka planda, Sparks’ın baş şarkıcısı Russell Mael bir taburede, ağabeyi Ron ise masa başında önünde lattesi ile oturuyor.

Variety ile konuşan Mael kardeşler, videoyu Los Angeles’ta sadece iki hafta önce Blanchett ile bir film festivalinde şans eseri tanıştıktan sonra çektiklerini söylediler.

Russell Mael, Blanchett’in şarkıyı ilk duyduğunda, “Aynı anda hem gülüyorum hem de ağlıyorum ve bunun bu şarkı hakkında gerçekten uygun bir yorum olduğunu düşündüm” dediğini söylüyor. “Dans edeceğini bile bilmiyorduk” diye diyen Russel ekliyor, “Daha çok ‘Gel ve videomuzda yer al’ gibiydi – bilirsiniz, bu da iyi olurdu. Ama o şarkıya yapmak istediği şey buydu. Videoda taktığı kırmızı kulaklıklarla geldi.”

Yeni Sparks albümü “The Girl Is Crying in Her Latte”, 26 Mayıs’ta Island Records aracılığıyla çıkıyor; ön siparişler devam ediyor.

tr_TRTurkish