Mor ve Ötesi ile Aleyna Tilki Coke Studio İçin Birlikte Seslendirdi: “Yaz Yaz Yaz” Yayında

Dünya çapında başarılı çıkış yapan 19 sanatçının iş birliği ile ses getiren Coke Studio’nun ikinci sezonu, Türkiye’ye özel hayata geçirilen, benzersiz bir projeye ile devam ediyor.

Bu yaza damgasını vuracak “Coke Studio Türkiye Albümü”nün Mor ve Ötesi ile Aleyna Tilki’nin beraber seslendirdiği yeni şarkısı “Yaz Yaz Yaz” yayınlandı. 

Farklılıklar bir araya geldiğinde, dünyanın daha zengin ve mucizevi bir yer haline geldiğini vurgulayan “Gerçek Mucize” mottosuyla yola çıkan Coke Studio’nun Türkiye’ye özel olarak hayata geçirdiği “Coke Studio Türkiye Albümü” projesinin yeni şarkısı “Yaz Yaz Yaz” müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Coke Studio Türkiye Albümü’nde, Türk Rock müziğinin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden mor ve ötesi ile türk pop müziğinin genç temsilcilerinden Aleyna Tilki bir araya gelerek beklenmedik ve büyük merak uyandıran bir ortak çalışmaya imza attı.

Proje kapsamında Şehrazat imzalı “Yaz Yaz Yaz”ı yeniden yorumladılar. Sanatçılar, şarkının prodüksiyonunu yeni kuşağın önemli müzik prodüktörlerinden Kaan Arslan’a teslim ettiler.

Coke Studio Türkiye Albüm’ünde yer aldığı için çok mutlu olduğunu söyleyen mor ve ötesi “Aleyna, yıllardır uzaktan ilgiyle takip ettiğimiz genç ve başarılı bir meslekdaşımız. Çok farklı bir ses rengi ve kendi hikayesine dair farklı bir tavrı ve iddiası var. Bu kayıtta bir arada çalışmak bizim için çok keyifliydi. Disiplinli, sürekli ufkunu geliştirmeye çalışan zeki ve yetenekli bir genç sanatçı. Popüler müziğin kalıcı isimlerinden biri olacağını düşünüyoruz. Ortaya çıkan sonuç bizi çok heyecanlandırdı, umarız dinleyenler de keyif alırlar.” dedi.

Aleyna Tilki ise; “Coke Studio sayesinde hayranlıkla takip ettiğim mor ve ötesi ile beraber şarkı seslendirmek benim için çok heyecan vericiydi. Özellikle Ajda Pekkan’ın sevdiğim şarkılarından birini kendi tarzımla yorumlamak ve mor ve ötesi ile birlikte bir proje yapmak benim için büyüleyiciydi” dedi.

mor ve ötesi & Aleyna Tilki’nin beraber seslendirdiği “Yaz Yaz Yaz” şarkısını tüm müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish