Mitski Gelecek Albümünü Çıkış Şarkısı “Bug Like an Angel” ile Duyurdu

Mitski yeni albümü “The Land Is Inhospitable and So Are We”nin detaylarını açıkladı ve çıkış şarkısı “Bug Like an Angel”ı paylaştı.

Yedinci albümü olan ve 15 Eylül’de Dead Oceans Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümün kayıtlarını East Nashville’deki Bomb Shelter ve Los Angeles’taki Sunset Sound Stüdyolarında gerçekleştiren Mitski, Drew Erickson tarafından düzenlenip yönetilen bir orkestra ve 17 kişilik bir koroyla çalıştı.

Her zamanki prodüktörü Patrick Hyland ile de iş birliğini sürdüren sanatçı, “Bu benim en Amerikan albümüm” diyor ve şöyle devam ediyor: “Hayatımda yaptığım en iyi şey insanları sevmekti. Keşke öldükten sonra sahip olduğum tüm sevgiyi arkamda bırakabilsem ve böylece yarattığım tüm bu iyiliği, tüm bu güzel sevgiyi diğer insanlara yansıtabilsem.”

Gelecek albümden kulaklarımıza ulaşan ilk single “Bug Like an Angel”, Mitski’nin bir önceki albümü Laurel Hell’e kıtasla, gitar ve vokallerden oluşan sade bir parça olarak başlıyor ve birlikte çalıştığı koronu da katkısıyla sinematik bir nakarata dönüşüyor.

Şarkıya Noel Paul’un yönettiği klip eşlik ediyor.

Mitski “The Land Is Inhospitable and So Are We” şarkı listesi:

1. Bug Like an Angel

2. Buffalo Replaced

3. Heaven

4. I Don’t Like My Mind

5. The Deal

6. When Memories Snow

7. My Love Mine All Mine

8. The Frost

9. Star

10. I’m Your Man

11. I Love Me After You

Mitski photo by Ebru Yıldız

tr_TRTurkish