“Moğollar’a Saygı” Albümünden Özge Fışkın “Günler Yorumu Yayında

Adım adım yaklaşan “Moğollar’a Saygı” albümünün dokuzuncu şarkısı paylaşıldı.

Memleket müzik sahnesinin güçlü seslerinden Özge Fışkın’ın yorumladığı “Günler” ile Moğollar evreninde çıkılan yolculukta bir durağa daha uğruyoruz.

Gizemli bir atmosfer yaratan gitarların, nakaratla birlikte duyguyu zirveye taşıyan yaylıların ve bütüne 70’ler hissiyatı katan tuşlu çalgıların eşliğinde yükselen şarkı, Özge Fışkın’ın mikrofon başı hünerleriyle dinleyiciyi avcuna alan etkileyici bir yorum olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Taner Öngür tarafından bestelenen bir Nazım Hikmet şiiri olan “Günler”in bu saygı albümündeki versiyonunda telli, tuşlu, vurmalı ve yaylı çalgıların yanı sıra düzenleme ve miks işlemleri Övünç Dan, mastering ise Evren Arkman imzası taşıyor. Kapak tasarımı Dilruba Karalp’a ait.

Bugüne dek belirli aralıklarla dinleyiciyle paylaşılan derleme albümde Moğollar külliyatından 22 şarkı yer alacak ve proje sona erdiğinde, bu özel albüm plak formatında da dinleyiciyle buluşacak.

Çamur’un “Çığrık”, Gormot’un “Selvi Boylum Al Yazmalım”, Ediz Hafızoğlu’nun “Güm Güm”, Badem’in “Gece Sesleri”, Akkor’un “Dörde Özlem”, Görkem Karabudak’ın “Üşür Ölüm Bile”, Güneş Kardeş’in “Çok Geç Olur”, Mengene’nin “Issızlığın Ortasında” ve şimdi de Özge Fışkın’ın “Günler” yorumlarıyla yer aldıkları albüm ile Moğollar şarkılarına katılan bambaşka renklere tanık oluyoruz.

Moğollar şarkılarının birbirinden farklı müzikal yaklaşımlara sahip müzisyenler tarafından yorumlandığı projede, şarkıların kapak görselleri de illüstrasyon dünyasının yükselen isimleri tarafından tasarlanacak. Böylece, bu projeyle müzik tarihimize hem müzikal hem görsel olarak önemli bir not düşülmesi hedefleniyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish