Altın Gün’den Gelecek Albümün İlk Teklisi Zülfü Livaneli “Leylim Ley” Yorumu Yayında

Türk saykedelik müziğini dünyanın her yerinden dinleyicilerle buluşturan Altın Gün, Mart 2023’te çıkacak yeni albümlerinin ilk teklisi “Leylim Ley”i yayınladı.

Altın Gün’ün eşsiz yorumuyla kulaklarımıza ulaşan Leylim Ley, klasik bir kayıp, aşk ve sürgün şarkısı. Sabahattin Ali’nin “Ses” (1937) adlı kısa öyküsünde yer alan bir şiir olan Leylim Ley’in bestesi, Zülfü Livaneli’ye ait. Şarkı, geçmişten günümüze o kadar farklı kesimden insan tarafından benimsendi ki, bugüne kadarki en bilinen Türkçe şarkılardan biri haline geldi.

Son yıllarda ülkemizde önemli bir dinleyici kitlesi tarafından takip edilen ve verdiği kapalı gişe konserlerle dünyanın dört bir yanında adından sıklıkla söz ettiren Altın Gün’ün yeni albümü, grubun Türkiye temsilcisi olan Gülbaba Records etiketiyle dinleyiciyle buluşacak.

Bas gitarda Jasper Verhulst, vokal ve klavyede Merve Dasdemir, klavye, bağlama ve vokalde Erdinç Ecevit, gitarda Thijs Elzinga, perküsyonda Chris Bruining  ve davulda Daniel Smienk’den kurulu grubun son dönem konserlerinde de dinleyiciyle paylaştığı “Leylim Ley” yorumu, şimdi tüm dijital platformlarda yayında.

tr_TRTurkish