Miles Kane Yeni Single’ı ile Efsanevi İtalyan Futbolcu “Baggio”ya Saygılarını Sunuyor

Miles Kane, 4 Ağustos’ta Modern Sky aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümü “One Man Band”den “Baggio” isimli yeni bir single paylaştı.

“Baggio”, Kane’i ilk kez sekiz yaşındayken büyüleyen ve ona bugünkü kimliğine dönüşmesi için ilham veren İtalyan futbol efsanesi Roberto Baggio’ya saygılarını sunduğu şarkı olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Bilhassa Arctic Monkeys solisti Alex Turner ile hayat verdikleri Last Shadow Puppets ile tanınan Kane bir basın açıklamasıyla ‘Baggio’ hakkında şunları söylüyor:

“Baggio’yu televizyonda ilk gördüğümde sekiz yaşındaydım, 1994 Dünya Kupası sırasındaydı. Varlığı, görünüşü ve yeteneği beni aldı götürdü”.

“İlk kez bir adamın bu kadar farklı ve benzersiz göründüğünü görüyordum. Baggio’yu görmek, yıllar sonra o İtalyan futbol takımına takıntılı olmamı sağladı. Saçımı uzatmak istememe neden oldu ve sanırım bu beni kıyafetlere, modaya ve İtalyan olan her şeye takıntılı hale getirmenin başlangıcıydı. Bugün olduğum kişiye dönüşmek istememin başlangıcıydı.”

Kane, yakında çıkacak albümünün önceki çalışmalarının enerjisini ve özünü yakaladığını söylüyor ve ekliyor:

Albümü süper eğlenceli yapmak istediğime dair bilinçli bir çaba vardı. Herhangi bir yaylı çalgı istemedim. Nefesliler yok. Piyano yok. Sadece beni gitar çalmaya iten şey gibi olmasını istedim. Biraz ilk albümdeki [2011’deki ‘Colour Of The Trap’] ‘Inhaler’ gibi bir şarkı gibi – O enerjiyi tekrar istedim. Sahip olduğumuz hedef buydu.”

Yeni şarkı “Baggio”, gelecek albümden nisan ayında paylaşılan ilk single “Troubled Son”ı takip ediyor.

nme.com

tr_TRTurkish