King Gizzard & the Lizard Wizard Yaklaşan Albümünde Thrash Metal Sularına Geri Dönüyor: Yeni Şarkı “Gila Monster” Yayında

Albüm yayımlama sıklığı bakımından eşi benzerine az rastlanır bir performans ile üretimlerine devam eden Avustralyalı psychedelic rock grubu King Gizzard & the Lizard Wizard, hayli uzun bir isme sahip olan gelecek albümünü yeni şarkı “Gila Monster” ile duyurdu.

“PetroDragonic Apocalypse; or, Dawn of Eternal Night: An Annihilation of Planet Earth and the Beginning of Merciless Damnation” isimli albüm, grubun plak şirketi KGLW aracılığıyla 16 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak.

Şarkıcı Stu Mackenzie’nin dediği gibi albüm tematik olarak “insanlık ve Dünya gezegeni hakkında ama aynı zamanda cadılar, ejderhalar ve saçmalıklarla ilgili”,ruh olarak ise thrash metal sularında yüzen 2019 tarihli “Infest the Rats ‘Nest”in devamı niteliğini taşıyor.

Mackenzie de yaptığı açıklamada buna değiniyor ve “Rats’ Nest’i yaptığımızda deneysel geldi” diyor ve “İşte bazılarımızın etkisinde büyüdüğü ama daha önce gerçekten çalma cesaretini veya güvenini hiç bulamadığımız müzik bu, o yüzden hadi deneyelim ve ne olacağını görelim” diye düşündüklerini ekleyip devam ediyor:

Ve o albümü yaptığımızda, ‘Kahretsin, bunu yapmamız neden bu kadar uzun sürdü?’ O müziği çalmak çok eğlenceli ve bu şarkılar onları canlı çaldığımızda çok iyi çalışıyor. Bu yüzden her zaman başka bir metal plak yapmak aklımızdaydı.”

King Gizzard & the Lizard Wizard “PetroDragonic Apocalypse” şarkı listesi:

01. Motor Spirit

02. Supercell

03. Converge

04. Witchcraft

05. Gila Monster

06. Dragon

07. Flamethrower

08. Dawn of Eternal Night feat. Leah Senior (Audiobook, VINYL EXCLUSIVE)

tr_TRTurkish