Metallica’nın ‘M72’ Turnesi Sahne Yapım ve Sökümünün Hızlandırılmış Videosunu İzleyin

Detroit, Michigan’daki Ford Field arena, Metallica’nın “M72” turnesi kapsamında 10 Kasım ve 12 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiği “No Repeat Weekend” konserleri için sahnenin yapım ve söküm aşamalarını gösteren 42 saniyelik bir hızlandırılmış video yayınladı.

Metallica’nın son albümü “72 Seasons”ı desteklemek amacıyla grup “M72” turnesi kapsamında önce Avrupa’da, şimdi de Kuzey Amerika’da olmak üzere her şehirde iki gecelik, tekrarı olmayan konserler veriyor. Grup her konserde, ortasında Snake Pit alanının bulunduğu halka şeklindeki devasa bir sahnede performans sergiliyor ve davulcu Lars Ulrich’in gösterinin çeşitli noktalarında seyirciye yaklaşabilmesi için dairesel sahnenin etrafına eşit aralıklarla yerleştirilmiş dört davul seti bulunuyor.

Billboard’a göre, Metallica’nın prodüksiyonu 87 kamyonla taşınıyor – grup ve kurulum için 45, ayrıca çelik sahne ve kuleler için 21’er kişilik iki grup. Grubun ekibinde 130 kişinin yanı sıra 40 çelik işçisi, yerel işçiler ve kamyon şoförleri bulunuyor.

Lars Ulricj The New York Times’a verdiği son röportajda, “M72” sahne prodüksiyonu hakkında daha ayrıntılı konuştu ve şu detaylara değindi:

İlk kez bir stadyum düzeninde 360 derecelik bir sahne yaptık. Yıllarca bunun şifresini çözmeye çalıştık. Yaptığımız her şeyin bir merkez noktası vardı. Bir yıl önce bu tavşan deliğinden aşağıya iniyorduk ve birdenbire, ‘Peki, bir dakika, grup neden merkezde olmak zorunda? Sonra da “Grubun merkezde olmasının tam tersi nedir?” diye düşündük. Bu da hayranların merkezde olmasıydı. İşte o zaman donut konseptini bulduk; donutun üzerinde çalıyorsunuz ve hayranlar donutun deliğinde yer alıyor. Peki davullar nereye gidecekti? Sonra dört davul seti konsepti ortaya çıktı – dört farklı yönün her birinde bir davul seti – ve sonra oradan devam etti.”

Grubun menajeri Cliff Burnstein Billboard’a her konserde hayranların %80 ila %90’ının her iki gösteriye de katıldığını söylüyor.

Metallica’nın son albümü “72 Seasons” geçen nisan ayı dinleyiciyle buluşmuş ve grup aynı ayın sonunda “M72” turnesine Amsterdam’da başlamıştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish