Güneş Özgeç’in Yeni Teklisi “Olmuyor” Yayında

Güneş Özgeç’in sözünü ve müziğini yazdığı yeni teklisi ”Olmuyor” 17 Kasım’da tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Güneş Özgeç’in aranje ve prodüksiyonunu da kendi başına üstlendiği şarkısının miksi Alp Turaç, masteringi Erdem Helvacıoğlu tarafından yapıldı. Fotoğraflar Merve Terzioğlu, kapak ise Deniz Bankal tarafından yapıldı.

”Geçmişin hüznü, bugünün sevincini, derin, rüyasal ses dünyası ile beraber ilerleyen bir ritmik örgü ile yansıtmaya çalıştım. Akustik ve elektronik enstrümanları harmanladım, yaylı çalgılarla yaşamın sıcaklığı ve beklenmedik yanını vermek istedim. Şarkımın tüm enstrümantal çalımını, düzenlemesini ve prodüksiyonunu kendim üstlendim. Ocak ayının sonunda yeni bir single, mart ayında ise ilk albümüm üzerinde çalışmaya devam ediyorum.

Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (Kahve, Ikaria ve Sonbahar) akustik biçimde, müzisyen arkadaşlarının da katkısıyla düzenlemişti. Temmuz 2021’de yayınladığı ”Bence Gerçek Hepsi” ile başlayan süreçte, şarkının tüm aranje, enstrümanlar ve tüm prodüksiyonunu tek başına yapmaya başlayarak kendince büyük bir adım attı ve yepyeni bir yola çıkmış oldu. Ardından ”Düş”, ”hiç?”, ”Gezdir Beni”, ”Öpüşünle Boynumdan” ve ”toksik” ve ”Olmuyor”u da aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi.

Kendi şarkıları dışında Kalben’in Ocak 2022’de yayınlanan Eski Dünyanın Yangını isimli albümünde yer alan Karasinek Senfonisi ve Kedi adlı şarkıların ise aranje ve prodüksiyonunu yaptı. 2023’te de farklı sanatçılar için de aranje ve prodüksiyon, film müziği bestecilik ve prodüktörlük çalışmalarını da sürdürmektedir.

Dünyada (ve ülkemizde) kadın+’lar müzik sektörünün %3’lük bir bölümünü kapsıyor. Güneş bu konuya dikkat çekmenin, kendini bu alanda var etmek isteyen kadın+’lar cesaret vereceğine ve bu yüzdeyi arttıracağına inanıyor, bu yönde paylaşımlara özen gösteriyor.

Şarkılarını tekliler halinde yayınlayan Güneş, 2024 baharında yayınlamayı planladığı ilk albümü için çalışmalarını sürdürüyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish