Metallica Yaklaşan Albümü “72 Seasons”a İsmini Veren Şarkıyla Huzurlarınızda

Metallica, 14 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak yeni albümlerinin başlık şarkısı “72 Seasons”ı paylaştı.

Şarkı, grubun gelecek albümden bundan önce paylaştığı single’lar “Lux Æterna”, “Screaming Suicide” ve “If Darkness Had a Son”dan sonra ulaşıyor kulaklarımıza.

Albümden şu ana kadar dinlediğimizi en hızlı şarkı diyebileceğimiz “72 Seasons”, Lars Ulrich’in tempoya ayar çektiği bölümler ve akılda kalıcı riff çeşitliliği ile öne çıkıyor. Hem tansiyonu arttıran hem de katmanlı bir yapı oluşturan enstrümantal kısımlar da cabası. Tabii kendine kalan bölümlerde solo imkanlarının hakkını verip kısımları renkli melodilerle bağlayan Kirk Hammett’ı da unutmamak lazım.

Şarkı, daha önceki single’lar gibi Tim Saccenti’nin yönettiği klip ile servis edildi.

On iki şarkının yer aldığı 77 dakikalık albümün yapımcılığını solist James Hetfield ve davulcu Lars Ulrich ile birlikte Greg Fidelman üstlenirken, on ikinci Metallica albümü olarak geçiyor kayıtlara.

James Hetfield, albümünün ismi “72 Seasons”ın ilham kaynağı hakkında da şu detaylara değinmişti:

“’72 Seasons’, temelde çocukluk ve bir yetişkin olarak çocukluğu çözme hakkında okuduğum bir kitaptan çıktı. Ve 72 mevsim, temelde hayatınızın ilk 18 yılıdır. İlk 72 sezondan sonra kendi fikirlerinizi ve kimliğinizi nasıl geliştirir, büyütür ve olgunlaştırırsınız? Bazı şeyler diğerlerinden daha zordur -bilirsiniz, bazı şeyleri göz ardı edemezsiniz ve onlar hayatınızın geri kalanında sizinle birlikte olurlar ve diğer şeylerde kaseti geri sarabilir ve hayatınızda yeni bir kaset oluşturabilirsiniz. İşte benim için asıl ilginç olan kısım bu, bir yetişkin ve olgun biri olarak bu durumları nasıl çözebildiğiniz” diyen Hetfield şöyle devam etti,

“Hayatımda, kariyerimizde ve başımıza gelenlerde çok fazla karanlık oldu, ama her zaman bir umut duygusuna sahip olmak, her zaman o karanlıkta olan ışığa sahip olmak… Karanlık olmadan, ışık da olmaz ve hayattaki her şey yerine biraz daha ışığa odaklanabilmek… eskiden nasıldı ve ne kadar korkunçtu… Hayatta pek çok güzel şey oluyor -onun yerine buna odaklanmak ve hayatımı dengelememe yardımcı oluyor. Ve bunun tek bir anlamı yok -herkesin hayatında bir miktar umut ya da ışık var ve açıkçası müzik benim. Ve şarkı özellikle insanların bir konserde bir araya gelmesinden ve müzikten, aileden ve buradaki yakınlıktan kaynaklanan neşeyi, hayatı ve sevgiyi görebilmek ve tek kelimeyle bir canlanma duygusundan bahsediyor.”

Fotoğraf: Tim Saccenti

What's your reaction?

tr_TRTurkish