Georgia Gelecek Albümünün Kapılarını İlk Tekli “It’s Euphoric” ile Aralıyor

Georgia, rengarenk yeni albümüyle geri dönüyor. “Euphoric”, 28 Temmuz’da yayında

Haim, Carly Rae Jepsen ve Clairo ile çalışmalarıyla da bilinen Rostam’ın ortak yapımcılığını üstlendiği albümde, Georgia ilk kez bir yapımcıyla çalışmış oldu. Bu iş birliğinin sonucu ise enerji dolu üçüncü stüdyo albümünün ilk şarkısı “It’s Euphoric” olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Yeni şarkı Fa & Fon tarafından yönetilen ilgi çekici bir klip eşliğinde servis edildi. Hafif bir coşkuyla bizi karşılayan ve albümün renkli yüzünü yansıtan parçanın açılışı, Georgia’nın eğlenceli vokalinin eşlik ettiği baslarla başlıyor. (“I wasn’t saying much/ It was on the tip of my tongue”).

“Euphoric”, Georgia’nın kulüpleri domine eden, global olarak başarıya ulaşmasını sağlayan ve eleştirmenler tarafından övgüyle söz edilen son albümü “Seeking Thrills”i takip eder nitelikte. Son albümünün başarısından beri Birleşik Krallık’ın önde gelen yapımcılarından ve şarkı yazarlarından biri olarak anılan Georgia, Mura Masa, Gorillaz, Shygirl, Baby Tate, Dan Carey ve David Jackson gibi başarılı isimlerle iş birliği yaptı ve en son Years and Years’dan tanıdığımız Olly Alexander ile Shania Twain’ın 1 numaralı albümü Queen Of Me’yi yazdı. Tüm bu deneyimin birikimi, “Euphoric”te bizi bekliyor.

Son iki albümünü üç metrekarelik yatak odasında yazan Georgia için, şunları yazabileceği yeni bir fiziksel ve duygusal alan bulması önemliydi: ““I wanted an adventure! Being a self-produced musician, it’s easy to get stuck on one thing or in one place. // Bir macera istedim! Kendi kendini yetiştirmiş bir müzisyen olarak, bir şeye veya bir yere takılıp kalmak çok kolay.” Kader bu olsa gerek, başarılı yapımcı Rostam, Georgia’yı Mura Masa’nın “Live Like We’re Dancing” parçasında dinledikten sonra DM’den yazmış ve anında kendini Los Angeles’a giden uçakta bulmuş.

Georgia’nın ağzından bu kayıt: “Sorunlarıma, geçmişime, kusurlarıma ve iyileşme sürecine bir teslimiyet ve bu kayıt aracılığıyla, kendisini yeni ve sağlıklı bir sınırsız özgürlük biçimine yöneltmek.” Yani bu albüm aracılığıyla Georgia’nın kayıt masasının arkasından çıkıp eşsiz bir solo pop sanatçısı olarak kendini kanıtladığını izleyeceğiz.

Ek olarak, Georgia, gelecek ay London’s Omeara, ve yazın performans sergileyeceği Radio 1 Big Weekend, Reading and Leeds festival ve Primavera festivallerini duyurdu.

Georgia “Euphoric” şarkı listesi:

1.It’s Euphoric

2.Give It Up For Love

3.Some Things You’ll Never Know

4.Mountain Song

5. All Night

6.Live Like We’re Dancing Part II

7.The Dream

8.Keep On

9.Friends Will Never Let You Go

10.So What

Fotoğraf: Will Spooner

What's your reaction?

tr_TRTurkish