Metallica Tarihi Bu Kez Bir Resimli Çocuk Kitabında

Metal tarihinin en bilinen ve zaman zaman da hakkında en çok tartışma konusu mevzubahis topluluklarından Metallica, bu kez  bir resimli çocuk kitabıyla yeni nesillerin kadrajına girmeye niyetli.

“The ABCs of Metallica” ismiyle piyasaya sürülecek kitap, A’dan Z’ye grubun geçmişine bir yolculuk niteliğindeki kitap, tekerlemeli ve resimli bir Metallica tarihi kitabı olacak.

“The Merciless Book of Metal Lists” ve “Hip-Hop Alphabet” isimli müzik kitaplarında da imzası bulunan Howie Abrams tarafından kaleme alınan ve grubun “Obey Your Master” sanat sergisine katılan Michael “Kaves” McLeer’in çizimleriyle ortaya çıkan kitap, hem kitapçılarda ve hem de dijital olarak 26 Kasım’da piyasayada yerini alacak.

Kitabın gelirlerin bir kısmının Metallica’nın, açlıkla mücadele etmeyi ve toplumlarda işgücü eğitimini desteklemeyi amaçlayan yardım kuruluşu All Within My Hands Foundation yararına kullanılacağı açıklandı.

Grup, web sitesinde yer alan bir bildiriyle şu ifadelere yer veriyor:

The ABCs of Metallica, tekerlemeler ve resimler dahil, A’dan Z’ye, yolculuğumuz boyunca öne çıkan anları, Garage Days’den Master of Puppets’a kadar hakkımızdaki eğlenceli gerçekleri anlatıyor”.

Kapak Görseli: The ABCs of Metallica, illustrated by Michael “Kaves” McLeer.

tr_TRTurkish