Çağrı Sinci ve KontraPedaL İş Birliği “Kronik Kötümser”

Son dönem memleket rap sahnesindeki hareketlilik parmak ısırttıryor. Konserlerden dinleme oranlarına kadar birçok kulvarda liderliğe yerleşen bir müzik türü olarak rap her geçen gün yeni çalışmalarla da kapsama alanını genişletiyor desek yeridir.

Bu yeni kayıtlardan biri de Çağrı Sinci ve KontraPedaL iş birliğiyle kulaklarımıza kadar ulaşan “Kronik Kötümser”.

Uzun süredir bir çok grupla sahne alan ve müzik prodüksiyonları yapan Eray Uygur ve Emre Sarıtunalılar ikilisinin, KontraPedaL ismiyle ilk projeleri Çağrı Sinci’yle birlikte hayata geçirdikleri “Kronik Kötümser” oluyor.

Esasen, 2000’lerin hemen başlarında rap sahnesinde adını duyurmaya başlayan Çağrı Sinci’nin ilk albümü ise 2010 tarihli “Sıfırdan Başlamak” olarak çıkıyor karşımıza. O günden bu yana iyiden iyiye adından söz ettiren, 2013’te “insan Terbiyecisi”, sonrasında da “Yeraltı Sakinleri” kısaçalarıyla yola devam eden Sinci, rap kulvarında hikaye anlatıcılığı özelliğiyle öne çıkan, sağlam ve farklı bir yere sahip mühim isimlerden.

Resim

Son yıllarda ise 2016’da yayımladığı albüm “Modern Zamanlar”, “Lobotomi”, “Beni Kendimden Koru”, “Mızraklar Tüfekler” şarkıları ve “Çığlık” kısaçalarıyla üretmeyi sürdüren Sinci ile KontraPedaL birlikteliğinin ürünü “Kronik Kötümser” ise henüz dumanı üstünde ve ilgi çekici bir kayıt olarak dinleyiciyle paylaşıldı.

Prodüksiyon, kayıt, mix ve mastering aşamalarının KontraPedaL’a, sözlerinin ise Çağrı Sinci’ye ait olduğu “Kronik Kötümser” burada.

tr_TRTurkish