Metallica, Megaforce Records Kurucuları Anısına Yalnızca “Kill ‘Em All” ve “Ride The Lightning” Şarkılarının Yer Alacağı Özel Konseri Duyurdu

Metallica, merhum Megaforce Records kurucuları Jonny ve Marsha Zazula’yı onurlandırmak için bir anma konseri duyurdu.

Jonny ve Marsha Zazula, Megaforce heavy metal markasını 1982’de kurdular ve grupla imza atıp 1983’teki “Kill ‘Em All” ve 1984’te “Ride the Lightning”i yayınladıklarında Metallica’nın başlangıç ​​yapmasına yardımcı oldular. Ne yazık ki, Jonny ve Marsha son iki yılda vefat etti.

Metallica, 6 Kasım’da Florida, Hollywood’da Hard Rock Live’da düzenlenecek olan anma konserinde sadece ’83 ve ’84’ten şarkılar çalacak. Megaforce çıkışlı bir diğer grup Raven, iki grubun yer aldığı 1983 turnesini tekrarlayarak gecede sahne alacak.

Metallica, Rolling Stone dergisine yaptığı açıklamada, “Jonny bize New York’ta ilk fırsatımızı verdi, ilk albümlerimizi Megaforce Records markasıyla yayınladı ve ilk gerçek turumuz için bizi yola çıkardı” diyor ve ekliyor, “Marsha yanındayken Jonny hepimiz için bir akıl hocası, bir yönetici, bir marka başkanı ve bir baba figürüydü…. İkisi olmasaydı bugün olduğumuz yerde olmazdık. Ne yazık ki, yakın zamanda hem Jonny’yi hem de Marsha’yı bir yıldan biraz daha uzun bir süre arayla kaybettik.”

Metallica, bu anma konserinden elde ettiği gelirin bir kısmını, Recording Academy’nin ihtiyaç sahibi müzisyenlere sağlık, ruh sağlığı ve yaşam giderleri için destek sağlayan hayır kurumu MusiCares’e bağışlayacak. Grubun All Within My Hands hayır kurumu da Feeding South Florida gıda bankasına bağışta bulunacak.

tr_TRTurkish