Metallica Gelecek Albümünden Üçüncü Single “If Darkness Had a Son”ı Paylaştı

Metallica, 14 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak albümleri “72 Seasons”ın üçüncü single’ı “If Darkness Had a Son”u paylaştı.

Şarkı grup üyelerinin kademeli olarak kendi bölümlerini eklediği ve yeni melodinin enstrümantal kısımlarını ortaya çıkarmak için TikTok’un düet işlevini kullanılmasından günler sonra geliyor.

Ülkemizde yaşanan büyük deprem felaketi için geçen günlerde 250.000 dolar bağışlayan grup, geçen kasım ayı sonunda “Lux Æterna” isimli çıkış şarkısını paylaşarak albümün duyurusunu yapmış ocak ayında ise ikinci single “Screaming Suicide” paylaşılmıştı. Yeni şarkı “If Darkness Had a Son” da önceki iki şarkı gibi Tim Saccenti’nin yönettiği klip ile servis edildi.

On iki şarkının yer aldığı 77 dakikalık albümün yapımcılığını solist James Hetfield ve davulcu Lars Ulrich ile birlikte Greg Fidelman üstlenirken, on ikinci Metallica albümü olarak geçiyor kayıtlara.

“If Darkness Had a Son” bundan önce paylaşılan iki şarkının yüksek ritim anlayışından ziyade daha orta tempolu bir thrash metal işçiliğiyle öne çıkıyor ve bilhassa girişiyle birlikte 1988 tarihli “…And Justice For All” albümünün yıldızlarından “Eye Of The Beholder”a göz kırpıyor.         

Bu arada Metallica ve Trafalgar Releasing’in, dünya çapında bir albüm dinleme partisi düzenleyeceği de duyuruldu. 13 Nisan Perşembe günü yalnızca bir gece için, “72 Seasons”, her biri kendi müzik videosuna ve grubun özel yorumlarına sahip yeni şarkılarla, dünya çapındaki sinema izleyicileri için özel olarak güçlü surround sesle tam olarak çalınacak. Sonuç, hayranlara albümü ilk kez ve tam olarak 14 Nisan çıkış tarihinin arifesinde deneyimleyerek unutulmaz bir gece yaşatacak.

James Hetfield, albümünün ismi “72 Seasons”ın ilham kaynağı hakkında da şu detaylara değinmişti:

’72 Seasons’, temelde çocukluk ve bir yetişkin olarak çocukluğu çözme hakkında okuduğum bir kitaptan çıktı. Ve 72 mevsim, temelde hayatınızın ilk 18 yılıdır. İlk 72 sezondan sonra kendi fikirlerinizi ve kimliğinizi nasıl geliştirir, büyütür ve olgunlaştırırsınız? Bazı şeyler diğerlerinden daha zordur -bilirsiniz, bazı şeyleri göz ardı edemezsiniz ve onlar hayatınızın geri kalanında sizinle birlikte olurlar ve diğer şeylerde kaseti geri sarabilir ve hayatınızda yeni bir kaset oluşturabilirsiniz. İşte benim için asıl ilginç olan kısım bu, bir yetişkin ve olgun biri olarak bu durumları nasıl çözebildiğiniz” diyen Hetfield şöyle devam etti,

Hayatımda, kariyerimizde ve başımıza gelenlerde çok fazla karanlık oldu, ama her zaman bir umut duygusuna sahip olmak, her zaman o karanlıkta olan ışığa sahip olmak… Karanlık olmadan, ışık da olmaz ve hayattaki her şey yerine biraz daha ışığa odaklanabilmek… eskiden nasıldı ve ne kadar korkunçtu… Hayatta pek çok güzel şey oluyor -onun yerine buna odaklanmak ve hayatımı dengelememe yardımcı oluyor. Ve bunun tek bir anlamı yok -herkesin hayatında bir miktar umut ya da ışık var ve açıkçası müzik benim. Ve şarkı özellikle insanların bir konserde bir araya gelmesinden ve müzikten, aileden ve buradaki yakınlıktan kaynaklanan neşeyi, hayatı ve sevgiyi görebilmek ve tek kelimeyle bir canlanma duygusundan bahsediyor.”

Fotoğraf: Tim Saccenti

What's your reaction?

tr_TRTurkish