Arlo Parks Yaklaşan Albümünden Yeni Şarkı “Impurities”i Paylaştı

Arlo Parks, yaklaşan albümü “My Soft Machine”den yeni şarkı “Impurities”i paylaştı.

Şarkı, 26 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacak albümün ocak ayında paylaşılan ilk single’ı “Weightless”ın ardından ulaşıyor kulaklarımıza.

Parks yaptığı açıklamada, “Bu topluluk hakkında bir şarkı” diyor ve ekliyor, “İçinizdeki çirkinliği, başarısızlıkları ve hataları önemsizmiş gibi hissettiren, sizi yükselten ve güldüren, kendinizi iyi ve temiz hissettiren insanların yanında olmak.” Şarkı, Parks’ın “yalnızlık ve arkadaşlık arasındaki atmosferik salınımı” aktardığını söylediği, Jak Payne tarafından yönetilen bir müzik videosuyla birlikte servis edildi.

Parks “Yakınlarınızın yanında olmanın gerçekten eve dönmek gibi hissettirdiğini göstermek istedim” diyor. “Bu şarkıyı yazarken, Gus Van Sant’ı ve insanları tüm kırılganlıkları, güzellikleri ve çirkinlikleri ile nasıl yakaladığını çok düşünüyordum. Jak, bu yumuşaklık duygusunu yaratmada/korumada etkili oldu.”

Londra merkezli şarkıcı-söz ve şarkı yazarı yaptığı açıklamada, yeni albümün arkasındaki ilhamın yanı sıra isminin de 2019 tarihli Joanna Hogg filmi The Souvenir’den esinlendiğini açıkladı.

Parks, “Dünyaya bakış açımız, deneyimlediğimiz en büyük şeylerle doludur, travmalarımız, yetiştirilme tarzımız, neredeyse kar görüntüsü gibi olan kırılganlıklarımız,” diyor ve ekliyor,

Bu albüm, benim merceğimden, vücudumdan geçen hayattır. 20’li yaşların ortasındaki kaygılar, çevremdeki arkadaşlarımın madde bağımlılığı, ilk kez âşık olmanın içgüdüsel duyguları, travma sonrası stres bozukluğu ve keder ve kendini sabote etme ve neşe, merak ve hassasiyetle dünyalar arasında gezinmek, bu özel bedende hapsolmanın nasıl bir şey olduğunu.”

Parks, albümün adının kökeni için ise Tom Burke’ün The Souvenir fiminde canlandırdığı karakterden, projenin tüm temalarını mükemmel bir şekilde özetleyen bir alıntı belirlemiş: “İlk sahnelerden birinde insanların neden film izlediğini açıklıyor, ‘Hayatı olduğu gibi görmek istemiyoruz, hayatı bu yumuşak makinede yaşandığı şekliyle görmek istiyoruz.’ İşte elimizde albümün adı… My Soft Machine.”

tr_TRTurkish