Metallica Black Album’ün 30. Yıl Dönümünü Görkemli Bir Koleksiyon Setiyle Taçlandırıyor

Metallica, “The Black Album”ün 30. yıl dönümünü 10 Eylül’de yayımlanması beklenen görkemli bir koleksiyon setiyle taçlandırıyor.

Sınırlı sayıda üretilen lüks set, 180 gramlık 2 LP vinil üzerine yeniden düzenlenmiş albüm, bir resimli diski, üç canlı LP, 14 CD (miksler, demolar, röportajlar, canlı gösteriler), 6 DVD (çıkarılmış bölümler, sahne arkası görüntüler, resmi videolar, canlı şovlar), 120 sayfalık bir ciltli kitap, dört tur laminatı, üç taş baskı, üç gitar penası, bir Metallica kordonu, şarkı sözü sayfaları içeren bir klasör ve bir indirme kartı içeriyor.

Yeniden basım ayrıca 180 gramlık 2 LP plak seti, standart CD ve 3 CD genişletilmiş baskı olarak da satışa sunulacak.

1991 tarihli albüm, başta “Enter Sandman”, “Nothing Else Matters” ve “Sad but True” gibi klasik şarkılar olmak üzere grubun metal sahnesinin zirvesinden ana akım rock yıldızlığına sıçramasına yardımcı olmuştu.

“The Black Album”ün delüks versiyonuna ek olarak Metallica, albümün şarkılarının elliden fazla sanatçıya ait yorumlarından oluşan devasa bir koleksiyonu da duyurdu.

“The Metallica Blacklist” başlıklı bu derleme, Miley Cyrus, Elton John, Corey Taylor, Ghost, Juanes, Weezer ve daha pek çok kişinin beğenisine göre her şarkının birden fazla kaydını içeriyor. The Metallica Blacklist’ten elde edilen tüm gelir, katılan sanatçıların her birinin seçtiği hayır kurumlarına fayda sağlayacak.

Aşağıda “Enter Sandman”ın yeniden düzenlenmiş versiyonunu, koleksiyon seti ile “The Metallica Blacklist”in fragmanını ve Miley Cyrus ile WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo ve Chad Smith’in yer aldığı “Nothing Else Matters” yorumunu bulabilirsiniz.

tr_TRTurkish