Metallica Basçısı Cliff Burton’ın 60. Doğum Günü Bir Canlı Yayın Etkinliğiyle Kutlanacak

Metallica bas gitaristi Cliff Burton’ın yıllık anma töreni, bu yıl müzisyenin 60. doğum gününde canlı yayın yoluyla kutlanacak.

10 Şubat Perşembe günü saat pasifik saatiyle 19.00’da gerçekleşecek olan ‘Cliff Burton Günü’ kutlamalarında metal dünyasından bir dizi büyük isim ve Burton’la ilgili anılarını paylaşacak Metallica üyeleri yer alacak. Etkinliğin sunumunu Nicholas Gomez yapacak.

Yer alacak isimler arasında Exodus gitaristi Gary Holt, Anthrax davulcusu Charlie Benante, Faith No More davulcusu Mike Bordin, Big Mick, Metal Joe, Dan Riley, Brian Lew, Dean Delray, Brian Slagel, Canada Dave ve Connie Burton yer alıyor.

Etkinlik, 7 Şubat Pazartesi günü Burton’ın ailesi tarafından Facebook’ta duyuruldu. Ayrıca tişörtler ve bir aksiyon figürü de dahil olmak üzere bazı ‘Cliff Burton Day’ ürünlerini tanıttılar; tüm gelirler ise ‘The Cliff Burton Müzik Burs Fonu’na gidecek.

Burton, 27 Eylül 1986’da Metallica’nın ‘Damage, Inc.’ turnesinin Avrupa ayağının bir parçası olan İsveç’te tur otobüsünün yaptığı kazada yaşamını yitirmişti. Burton grubun, metal müziğin kilometre taşları kabul edilen ilk üç albümü ‘Kill ‘Em All’, ‘Ride The Lightning’ ve ‘Master Of Puppets’da yer almıştı.

tr_TRTurkish