Mastodon’un Yeni Klibinde Yasak Elma Efsanesi  

Mastodon, 2021 albümü “Hushed and Grim”in yeni single’ı “More Than I Could Chew”in müzik videosunu yayımladı.

Atlantalı stoner metal grubunun yeni videosu Ghost ve Spiritbox ile çıkacakları Kuzey Amerika turnesinin duyurusuyla birlikte geliyor. Turne, 26 Ağustos’ta San Diego’da başlayacak.

Zev Deans’in yönettiği klip, insanlığın en eski hikâyesinden ilham alıyor ve titizlikle işlenmiş pastel renklerle bu kadim efsaneyi ekrana taşıyor.

Cennet Bahçesi temasının canlandırıldığı ve Havva’nın yasak elmayı ısırdığı bölümde tansiyonun zirve yaptığı klipte Lisa Saeboe Havva rolünü üstlenirken, Brenden McGowan baştan çıkarıcı Lucifer’i oynuyor. Grup üyelerini kaplayan kırmızı tonlarla birlikte kullanılan farklı renk paletleri, videonun İncil konseptine uygun bir görsel derinlik çıkarıyor ortaya.

Grup heavy metalden psychedelia ve punk’a kadar geniş bir temel üzerinde yükselen, on beş şarkının yer aldığı son albümü “Hushed and Grim”i Atlanta’da Tool, Rush, Muse ve Peter Gabriel ile yaptığı çalışmalarla tanınan yapımcı David Bottrill ile birlikte kaydetti.

Soundgarden gitaristi Kim Thayil’in de katkılarını içeren albümdeki şarkıların yazım süreci ise kısmen grubun menajeri Nick John’un ölümünden etkiler taşıyor.

tr_TRTurkish