Interpol’den Bir Kalp Kırıklığı Hikayesi: Yeni Şarkı “Gran Hotel” Yayında

Interpol, sabırsızlıkla beklediğimiz, eli kulağında yedinci albümü “The Other Side Of Make-Believe”den çıkan dördüncü single “Gran Hotel”i yayımladı.

Şarkı albümden daha önce paylaşılan şarkılar, “Toni”, “Something Changed” ve “Fables”dan sonra ulaşıyor kulaklarımıza ve şarkıcı Paul Banks’e göre, şarkının sözleri bir keder ve kalp kırıklığı hikayesini anlatıyor.

Yeni albüm “The Other Side Of Make-Believe” 15 Temmuz’da dinleyiciyle buluşuyor ve Banks tarafından “çok farklı, pastoral özlem ve yeni keşfedilen zarafetle dolu” olarak tanımlanıyor. Ayrıca Banks, “Daha önceki çalışmalarımızdan daha fazla iyimser, havadar, umutlu ve marş niteliğinde bir kaliteye sahip” sözleriyle ifade ediyor gelecek albümü.

Paul Banks, gitarist Daniel Kessler ve davulcu Samuel Fogarino, albümü efsanevi yapımcılar Flood ve Alan Moulder ile kaydettiler. Üçlü, albümün kayıt sürecine 2020’de uzaktan başladı ve 2021’in başlarında yeni fikirleri somutlaştırmak için Catskills’deki kiralık bir evde tekrar bir araya geldi. İlerleyen süreçte ise albüm yapımcılar Alan Moulder ve Flood ile Londra’daki Battery Studio’da kaydedildi.

Grubun bir önceki albümü “Marauder” 2018 ağustos ayında dinleyiciyle buluşmuş, 2019’da ise “A Fine Mess” EP yayımlanmıştı.

Yeni şarkı “Gran Hotel”, eski Dum Dum Girls üyesi Malia James tarafından yönetilen bir video ile birlikte servis edildi. Ancak video sadece grubun Facebook hesabından yayına sunuldu.

tr_TRTurkish