Martin Scorsese New York Dolls Solisti David Johansen ile İlgili Belgeseli Yönetecek

Martin Scorsese, New York Dolls solisti David Johansen’in yaşamını kapsamlı bir içerikle beyaz perdeye taşıyacak yeni bir müzik belgeselini yönetmeye hazırlanıyor.

“No Direction Home” ve “Shine a Light” gibi diğer Scorsese belgeselleriyle ilgili çalışmalarıyla da tanınan David Tedeschi ile birlikte yönetilen film, Staten Island’da yetişmesi ve New York’un Doğu’suna gelişinden başlayarak Johansen’e samimi bir biyografik bakış getirecek.

Johansen’in gençlik yıllarından, 80’li yıllardaki sahne kişiliği Buster Poindexter’e ve Harry Smiths ile birlikte çalışmalarına kadar geniş bir perspektife sahip hayli özel bir çalışma olacak.

David Johansen’i onlarca yıldır tanıdığını ve New York Dolls’u dinlediğinden beri müziğinin bir mihenk taşı olduğunu belirten Scorsese projenin çıkış noktasıyla ilgili olarak da “O zaman ve şimdi, David’in müziği New York şehrinin enerji ve heyecanını yakalar. Geçen yıl Café Carlyle’deki şovunu gördükten sonra, filme almam gerektiğini biliyordum çünkü hayatının evrimini ve müzik yeteneğini bu kadar samimi bir ortamda görmek çok sıra dışıydı” diyor.

rollingstone.com

tr_TRTurkish