Manic Street Preachers Solisti James Dean Bradfield’dan Klip Geldi

Manic Street Preachers solisti James Dean Bradfield, yeni single’ı ‘The Boy From The Plantation’ için müzik videosu paylaştı.

Uzun zamandır Manics Street Preachers ile çalışan Kieran Evans tarafından yönetilen klipte Bradfield’ı, 40’lı ve 50’li yıllardaki Şili arşiv görüntüleriyle birlikte performans sergilerken izliyoruz.

Bu ayın başlarında yayımlanan şarkı, Şilili müzisyen, öğretmen ve aktivist Victor Jara’nın yaşamından esinlenen ve 14 Ağustos’ta dinleyiciyle buluşacak çıkacak olan ‘Even In Exile’ isimli albümden çıkan en yeni kayıt oluyor.

Daha önce albümden, ‘There’ll Come A War’ ve ‘Seeking The Room With The Three Windows’ isimli şarkılar paylaşılmıştı. Bradfield’ın ‘The Great Western’ isimli ilk solo albümü ise 2006 yılında yayımlanmıştı.

Manic Street Preachers ise kısa bir süre önce 1993 tarihli albümü ‘Gold Against The Soul’u yeni sürümünü yayımladı ve dönemin daha önce gün yüzüne çıkmamış görüntülerini içeren ‘Pieces Of Sleep’ isimli belgeseli izleyiciyle paylaştı.

Ayrıca topluluk cephesinden gelen bir açıklamada, 2018 albümleri ‘Resistance Is Futile’nin takibi olacak yeni albüm üzerinde çalıştıkları ve 2021’de çıkacağını umdukları belirtilmişti.

tr_TRTurkish