Dave Mustaine’in Yeni Kitabı ‘Rust In Peace’ Albümünü Masaya Yatırıyor

Metal sahnesinin en özel şahsiyetlerinden Megadeth kaptanı Dave Mustaine’in yeni kitabı ‘Rust In Peace: The Inside Story Of The Megadeth Masterpiece’, 8 Eylül’de yayımlanıyor.

Megadeth’in 1990 tarihli ikonik albümü ‘Rust in Peace’i tüm ayrıntılarıyla masaya yatıran 208 sayfalık kitap, 30. yılını kutlayacak, thrash metalin en mühim albümlerinden birinin perde arkasını ve dönem hakkındaki bilinmeyenleri ortaya koyuyor.

Mustaine tarafından aktarılan ve Joel Selvin ile birlikte yazılan kitap, yayıncının yaptığı sunumla, grubun kadrosunun oluşturulması, başarıyı elde etme çabası ve ekibin dağılmasına neden olan şöhret ve servet baskısını kapsıyor ve “Mustaine, albümün doğum sancılarının onu çevreleyecek olan acı ve eziyetle kıyaslandığında hiçbir şey olmadığını biliyordu” ifadesinin altı çiziliyor.

Özet olarak, büyük kültürel değişim, güç, ego, uyuşturucu ve diğer kötü alışkanlıkların olduğu bir zamanda, rock’n roll ile el ele seksenli yılların sonu doksanlı yılların başında ana akıma uzanan, ezber bozan bir anti-pop hikayesinin okuyucuyu beklediği belirtiliyor.

Albümün tarihsel ve müzikal önemini vurgulayan ön sözünü Guns N ‘Roses gitaristi Slash’in kaleme aldığı kitap, “her şeyde zamanla oluşan pasın kazınmasının azim hikayesidir: kendimiz, ilişkilerimiz, pop kültürü, sanat ve müzikle ilgili” sözleriyle tanımlanıyor.

Bu arada, Ağustos 2010’da yayımlanan Mustaine otobiyografisi “Mustaine: A Heavy Metal Memoir“, New York Times’ın kendi kategorisinin en çok satanlar listesinde 15 numaraya kadar çıkmıştı.

tr_TRTurkish