Linkin Park Yeni En İyiler Derleme Albümünü Duyurdu ve Daha Önce Yayımlanmamış “Friendly Fire” Şarkısını Paylaştı

Linkin Park, 12 Nisan’da Warner Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Papercuts (Singles Collection 2000-2023)” adlı kariyerlerini kapsayan yeni greatest hits albümünü duyurdu. Albümün yayımlanmasından önce ise merhum Chester Bennington’ın vokallerini içeren ve daha önce yayımlanmamış bir şarkı olan “Friendly Fire” paylaşıldı.

Papercuts’ın şarkı listesi “In the End” ve “Somewhere I Belong” gibi ilk hitlerden “Castle of Glass” ve “One More Light” gibi sonraki şarkılara ve “QWERTY” gibi nadir parçalara kadar uzanıyor.

Linkin Park bu hafta başında, 2017 “One More Light” albümü kayıt oturumları sırasında kaydedilen synth odaklı bir parça olan “Friendly Fire”ın tanıtımını yapmıştı. Şarkı uzun süredir birlikte çalıştıkları Mark Fiore tarafından yönetilen ve kurgulanan müzik videosu ile servis edildi.

Şarkı hakkında konuşan gitarist Brad Delson şunları söyledi: “Friendly Fire’ her zaman One More Light oturumlarındaki favori şarkılarımızdan biri oldu. Bir şeyler tam olarak doğru değildi, bu yüzden bitiş çizgisine yaklaştığında, onu daha sonrası için bir kenara koymayı seçtik. En büyük hitler koleksiyonumuza dahil etmek için yayımlanmamış bir parça aramaya başladığımızda, şarkının gücü, hikaye anlatımının gücü, vokalin gücü, sonik manzara beni şaşırttı ve aslında belki de o zaman fark ettiğimizden daha yakın olduğunu düşündüm.”

Delson sözlerine şöyle devam etti: “Üzerinde çalışmak ve One More Light’ın kaydı sırasında herhangi bir nedenle ortaya çıkmamış olan bazı eksik parçaları birleştirmek için bir araya geldik. İnsanların dinlemesi için sabırsızlanıyorum. Çok güzel, zorlayıcı, yürek parçalayıcı, umut dolu bir hikâye ve bugün bende gerçekten yankı uyandırıyor.”

Gelecek derleme “Papercuts”, Linkin Park’ın 2020 tarihli albümü “Hybrid Theory”nin 20. yıl dönümü box setini ve geçen yılki “Meteora” albümü 20. yıl dönümü box setini takip ediyor. Yeni koleksiyon daha önce yayımlanmamış “Lost” ve “Fighting Myself” şarkılarını içeriyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Linkin Park ‘Papercuts (Singles Collection 2000-2023)’ şarkı listesi:

01. Crawling

02. Faint

03. Numb/Encore

04. Papercut

05. Breaking the Habit

06. In the End

07. Bleed It Out

08. Somewhere I Belong

09. Waiting for the End

10. Castle of Glass

11. One More Light

12. Burn It Down

13. What I’ve Done

14. QWERTY

15. One Step Closer

16. New Divide

17. Leave Out All the Rest

18. Lost

19. Numb

20. Friendly Fire

Linkin Park, photo credit James-Minchin

tr_TRTurkish