LEGO Deyip Geçmeyin!

LEGO sanatçısı, yazar ve küratör Mike Doyle, LEGO başyapıtlarından etkileyici bir seriyi son kitabı olan Beautiful LEGO: Wild! kitabında biraraya getirdi.  Kitap, 3500’ün üzerinde lego parçasından yapılan bir su samuru ailesinden,  su altı manzaralarına kadar doğal güzellikleri keşfe çıkıyor.

Bilim kurgunun dehşetli yönünü ve korkunç kabusları tasvir eden heykellerden oluşan Doyle’un bir önceki kitabının aksine bu kitap, gezegenimizin doğal sahnelerini yakalayan bir grup sanatçının eserlerini bir araya getiriyor, Hayvan Krallığı’dan ve daha fazlasından…

Doyle’un çalışmalarından birinde Appalachian Dağları Zirvesi (2015) adlı kitaptan bir bölüm tasvir ediliyor, çalışma başlığa doğrudan referans veren bir çerçevede ve 10 binden fazla parçadan oluşuyor.

Dağ madenciliğinin bir formu olan kömür madenciliğinin Appalachian dağlarındaki etkisi; dağların seviyesindeki değişimler, zehirlenen yer altı suları ve yaban hayata sürekli olarak verilen zarar şeklinde gör önüne seriliyor.

Doyle’un büyük LEGO heykellerinden doğaya yapılan tahribatı öğrenmek mümkün. Daha fazlası için sanatçının blogunu ziyaret edebilirsiniz.

Doyle_03

Doyle_01

Doyle_09

Doyle_06

Doyle_05

Doyle_12

Doyle_10

lego-extra

lego-cover

What's your reaction?

tr_TRTurkish