Lal İlhan’dan İkinci Single: Aşka Hazırlıksız Yakalananların Şarkısı “Büyü” Yayında

Sanatçı arkadaşlarıyla gelişen özgürlükçü kolektifin de etkisiyle, müziğiyle ve sosyal medya içeriğiyle ilgi toplayan Lal İlhan’ın yeni teklisi “Büyü” yayında.

Sözü ve müziği sanatçıya ait olan şarkı, drum and bass altyapısı ve cinsiyet ayrımı gözetmeyen sözleriyle pop müzikte yeni bir kapı aralıyor. Düzenleme Soner Kırmızıgül’e, kaydı Babajim Stüdyoları’nda alınan çalışmanın mix’i Cihan Barış’a, master’ı ise Güven Ersoysal’a ait.

Lal, şarkının içeriğini “Büyü alışılmış aşk şarkılarından değil, kuir ve toplumsal cinsiyet rollerini reddediyor aslında. Dışadönüklükten çok uzakta ve aşkın bireysel olarak insanın içindeki etkilerine odaklanıyor. Aşkın iyisiyle kötüsüyle uyandırabileceği savunmasızlık, heyecan ve sitem hislerini sorguluyor. Yani aşka hazırlıksız yakalananların şarkısı” şeklinde anlatıyor.

Fotoğraf üzerine özel bir tasarım dünyası hazırlanan şarkı kapağı, kolektif üretim sürecinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Fotoğraf, Antre imzası taşırken, dijital görsel dünyanın tasarımı ise Umut Cocln’a ait.

tr_TRTurkish