Kutular, 31 Ekim’de House of Performance Bakırköy’de perde diyor!

Dünyanın birçok ülkesinde kapalı gişe oynayan, baskı gören kadınların hikâyesini konu alan; yurt içi ve yurt dışında birçok ödül ve övgüye sahip “Uyandığımda Sesim Yoktu” oyunun yapımcılığını üstlenen Bu Yapım yeni sezona “Kutular” ile iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor;

Yalnız ruhlar, kırgın kalpler, umudu can çekişenler, yaşama tutunmaya çalışanlar…

İlişkilere dair bir oyun olan “Kutular”; seyircileri bilinmeyene, herkese anlatmaktan korktuğumuz sırlarımızı ortaya dökmeye doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Burcu Görek’in yazdığı “Kutular”ın yönetmenliğini Balım Kar ve Semih Değirmenci üstleniyor. Oyunun başrollerini Burcu Görek, Dilara Gül ve Ekrem Can Arslandağ paylaşıyor.

   Bu Yapım’ın yepyeni iddialı oyunu “Kutular” 31 Ekim’de prömiyer yapacak
Prömiyerini 31 Ekim Salı günü saat 21.00’da House of Performance Bakırköy’de yapmaya hazırlanan “Kutular”; 14 Kasım’da bir kez daha House of Performance’de ve 24 Kasım’da Fişekhane İkinci Sahne’de izleyici karşısına çıkacak.Uyandığımda Sesim Yoktu oyununda başrolü paylaşan Burcu Görek ve Dilara Gül, 5. Priştine Uluslararası Tiyatro Festivali’nde En İyi Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştü.

Künye 

Yazan: Burcu Görek

Yönetmen: Balım Kar ve Semih Değirmenci

Oyuncular: Burcu Görek, Dilara Gül, Ekrem Can Arslandağ

Dekor Tasarımı: Ilgaz Kasapoğlu

Işık Tasarımı: Selen Çakırhan

Kostüm Tasarımı: Duru Güner

Hareket Düzeni: Burcu Brodo

Fotoğraf Tasarımı: Fethi Karaduman

Fotoğraf: Volkan Demir

Afiş Tasarımı: Bu Kolektif

Reji Asistanı: Ege Güneyli

Asistan: İrem Ece Keskin

Yapımcı: Bu Yapım

Oyun Metni

KUTULAR

-Sence en çok neye ihtiyacımız var?

-Anlaşılmaya…

-Bunun için mi durmadan konuşuyoruz?

-En iyi yolu susmak bence.

Sessizlik

Yalnız ruhlar… Kırgın kalpler…Umudu can çekişenler…Yaşama tutunmaya çalışanlar…

Bir ev partisi akşamında bir araya gelirler. Etraf açılmamış onlarca kutu ile doludur. Her biri açmaya korktuğumuz sırlar gibidir. Odamızı, evimizi ve içimizi kaplayan kapalı kutular. Nereye gidersek gidelim yanımızda taşıdığımız, taşımak zorunda olduğumuz kutulardır bunlar. Bir insanı tanırken kutularını da açmaya cesaretimiz var mıdır peki?

Kutular oyunun odak noktasıdır ilişkiler. Ve elbette ilişkilerin öznesidir insanlar. Kutular oyunu seyircileri bilinmeyene, herkese anlatmaktan korktuğumuz sırlarımızı ortaya dökmeye doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Belki de hayatımızın aşkına telefonumuzdan başımızı kaldırdığımız bir an kadar uzaktayızdır. Belki de “Asla yan yana gelemeyiz, farklı dünyaların insanlarıyız,” dediğimiz kişilerle aramızda bir uçurum yoktur ve bunu anlamak için sadece küçük bir tesadüf yeterlidir.

Eylül, Ali ve Nice’nin gece boyu devam eden paylaşımları en özel itiraflara, en hassas sırlara ve en heyecanlı hislere ev sahipliği yapar. Artık yalnız olmak istemeyen Eylül, yeniden yalnız kalmaktan korkan Ali ve yalnızlığını gidermek için yaptığı seçimleri sorgulayan Nice’nin gecesi nasıl devam edecektir? 

tr_TRTurkish