Kurucu Slipknot Davulcusu Joey Jordison Hayatını Kaybetti

Slipknot’un kurucu davulcusu ve en büyük hitlerinin çoğunun ortak yazarı Joey Jordison, Pazartesi günü 46 yaşında öldü.

Ailesinden bir temsilci, Jordison’un uykusunda huzur içinde öldüğünü söyledi ancak ölüm nedeni belirtilmedi.

Ailesi yaptığı açıklamada, “Üretken davulcu, müzisyen ve sanatçı Joey Jordison’ın 26 Temmuz 2021’de uykusunda huzur içinde vefat ettiği haberini paylaşmaktan dolayı çok üzgünüz. O 46 yaşındaydı.”

Joey’nin ölümü bizde boş kalpler ve tarifsiz üzüntü duyguları bıraktı. Joey’i tanıyanlar, onun kıvrak zekâsını, nazik kişiliğini, dev kalbini ve aileye ve müziğe olan sevgisini anlayanlar için. Joey’nin ailesi arkadaşlarımızın, hayranların ve medyanın bu inanılmaz zor zamanda mahremiyet ve barış ihtiyacımıza anlaşılır bir şekilde saygı duymasını istedi. Aile özel bir cenaze töreni düzenleyecek ve medyadan ve halktan onların isteklerine saygı duymasını istiyor.”

Jordison, 1995’teki başlangıcından 2013’e kadar Slipknot’un bir üyesiydi. Dokuz üyeden “1 Numara” olarak kabul edildi.

Slipknot’ta geçirdiği sürenin sonuna doğru Jordison’a, bırakın davul çalmayı, yürümesini engelleyen transvers miyelit adı verilen nörolojik bir durum teşhisi kondu. Ancak 2018 yılında Metal Wani ile yaptığı röportaj sırasında geri dönüşünü duyurdu.

Slipknot’taki görevinin yanı sıra Jordison, 2013 yılında Roadrunner Records aracılığıyla kendi adını taşıyan bir albüm çıkaran Scar the Martyr’ı kurdu. Ayrıca Vimic adlı bir grup kurdu ve 2018’de geçici olarak Ministry’e katıldı.

Loudwire.com

tr_TRTurkish