Kreator Yeni Albüm Kayıtlarına Başladı

Alman thrash metal sahnesinin kıdemli grubu Kreator, yeni albümlerini kaydetmeye başlamak için Berlin’deki Hansa Tonstudio’da çalışmalara başladı

Grup kayıtlar sırasında Cavalera Conspiracy, Code Orange, Power Trip ve Soulfly ile çalışmalarıyla da bilinen Arthur Rizk ile iş birliği yapıyor. Albüm gruba 2019’da katılan basçı Frédéric Leclercq ile grubun ilk albümü olacak.

20 Eylül Pazartesi günü, Kreator solisti Mille Petrozza, davulcu Jürgen “Ventor” Reil’in yeni albüm için parçalar hazırladığı bir fotoğrafını paylaştı ve şu mesajı ekledi: “Bugün @hansastudios’ta daha fazla davul kaydı var. Ventor, kasette şimdiye kadarki en iyi performans ( Evet: Kaset!) Dünyanın En İyi Stüdyosu!

Bu yılın başlarında ise Mille, İtalyan Metalitalia.com’un resmi podcast’ine grubun bir albüm yayınlamadan önce koronavirüs pandemisinin azalmasını bekleyeceğini açıklamış ve albümün müzikal yönü konusunda şu ifadeleri kullanmıştı,

“Kesinlikle farklı. Tarif etmek benim için zor ama bence kesinlikle daha thrash. Melodi ve çok sayıda geleneksel parçaya sahip ve son dört ya da beş albümden birçok içerik barındırıyor. Ama aynı zamanda çok eski okul anları da var. Bence kesinlikle bir sonraki adım bu.”

Kreator’un son stüdyo albümü “Gods of Violence” 2017’nin Ocak ayı sonunda dinleyiciyle buluşmuştu. Şubat 2020’de ise 16 Aralık 2018’de Londra, Roundhouse’da kaydedilen “London Apocalypticon – Live At The Roundhouse” adlı konser albümü yayımlanmıştı.

https://www.instagram.com/p/CT437A4q8Gu/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/CUEipReqiBW/?utm_source=ig_web_copy_link

blabbermouth.com

tr_TRTurkish