Köpekler İçin “Başıboşlar Ülkesi”

Eğer bir köpek delisi olduğunuzu düşünüyorsanız, Kosta Rika’daki Territorio de Zaguates’i seyahat edilecek yerler listenize ekleyin.

Sebebine gelince, “Başıboşların Ülkesi” anlamına gelen bu yer, 900’ün üzerinde kurtarılmış köpeğe ev sahipliği yapıyor. Bu büyük grup, Kosta Rika’nın Heredia bölgesinde Santa Barbara Dağları’nda gönüllüler tarafından işletilen bir sığınağın parçası.

Gün boyunca, yavrular geniş tepeler boyunca özgürce dolaşıyorlar ve gece olduğunda personel tarafından sağlanan barınakta bir yataklar oluyor.

Territorio de Zaguates evsiz köpekler için bir sığınaktan fazlası. Kendine özgü geleneksel bir yöntemle bir adaptasyon programları da var: Organizasyonun kurtardığı her köpeğe yeni bir ırk muamelesi yapılıyor ve ona göre adlandırılıyor. Bu yeni etiketler, “it” olarak yaftalanmamaları için yardımcı oluyor.

Dağlık yer halka açık ve heyecanlı yavrularla eğlenerek günü geçirmek isteyen herkesi ağırlıyor. Seçenekler arasından yürüyüş de var ve kurtarma ekibi köpeklerle birlikte yürüyüşler de organize ediyor. Eve alıp götürmek için herhangi bir baskı olmamasına rağmen, birçok ziyaretçi evde tüylü bir dost fikrine direnemiyor.

tr_TRTurkish