Konjo ft. Volkan Terzioğlu: Alan Kadıköy‘de Özgür Sesler

Şevket Akıncı, Orçun Baştürk ve Sumru Ağıryürüyen’den oluşan doğaçlama üçlüsü Konjo, uzunca bir süreden sonra ilk konserini 10 Aralık 21.00’de Alan Kadıköy’de veriyor.

90’lardan bu yana Türkiye’de özgür doğaçlama akımının tanınmasında hatırı sayılır emeği olan saksafoncu Volkan Terzioğlu, konserde Konjo’nun konuğu olacak.

Öncü müzik akımlarıyla gelenekselin kesişim düzleminde, deneysel ses örgülerinden krautrock’a, spoken word’den açık formlara uzanarak doğaçlamanın farklı hallerinde dolanan Konjo’nun müziğini benzersiz kılan, farklı türlerde deneyimli bu üç güçlü müzisyenin birbirleriyle ve dinleyiciyle kurduğu zihinsel iletişim.

2013’ten bugüne Türkiye’de ve Almanya’da mekâna özel konserleriyle tanınan Konjo’nun, özellikle Huun-Huur-Tu ile verdiği konser hafızalara kazındı. Grup, 2017’de konser kayıtlarından oluşan duble CD Konjo feat. Alper Maral//Konjo feat. Serdar Ateşer’i yayınladı (Müzik Hayvanı). Özgür Doğaçlama takipçilerinin özellikle Islak Köpek grubundan tanıdığı Volkan Terzioğlu AMM’nin kurucularından Eddie Prevost’la çaldı, Anthony Braxton ve Derek Bailey gibi pek çok müzisyenle söyleşiler yaptı.

tr_TRTurkish