King Gizzard and the Lizard Wizard’ın Bu Ay İçindeki Üçüncü Albümü “Changes” Yayında

Avustralyalı saykodelik rock grubu King Gizzard and the Lizard Wizard’ın bu ay içindeki üç, 2022’deki ise beşinci albüm olan “Changes” dinleyiciyle buluştu.

Üretim temposuyla parmak ısırtan grup teknik olarak Changes üzerinde 2017’de çalışmaya başlıyor ancak geçen günlerde paylaşılan “Hate Dancin” single’ını da içeren şarkıların kayıtlarından memnun kalmaları biraz zaman alıyor.

Şarkıcı/gitarist Stu Mackenzie bir basın açıklamasında “’Changes’i bir şarkı döngüsü olarak düşünüyorum” diyor ve ekliyor,

“Her şarkı bu tek akor ilerlemesi etrafında inşa edilmiştir – her parça bir temanın varyasyonu gibidir. Ama o zamanlar fikri tamamlayacak müzikal kelime dağarcığımız var mıydı bilmiyorum. Bitmiş albümdeki ‘Exploding Suns’ versiyonu da dahil olmak üzere bazılarını o zaman kaydettik. Ama seanslar bittiğinde, hiç bitmiş gibi gelmiyordu. Kafamızda bu fikir vardı ama bir türlü ulaşamadık. Henüz yapmak istediğimiz şeyi nasıl yapacağımızı bilmiyorduk.”

“Changes”, grubun “Ice, Death, Planets, Lungs, Mushrooms and Lava” ve “Laminated Denim”den sonra bu ay çıkardığı üçüncü albümü oldu.

tr_TRTurkish