U.S. Girls’ün Yeni Şarkısı “Bless This Mess” Geçmişten Gelen Klibiyle Paylaşıldı

U.S. Girls sahne adıyla tanınan deneysel alternatif popçu, müzisyen ve yapımcı Meg Remy, diva dönemine “Bless This Mess” baladıyla giriyor.

Şarkı, U.S. Girls’ün yaz synth marşı “So Typically Now”ın ardından geliyor ve Remy ile sanatçı Evan Gordon tarafından yaratılan, Remy’nin 1998 yılından görüntülerini içeren ve şarkının sözlerine uyacak şekilde dijital olarak uyarlanmış bir müzik videosu eşliğinde paylaşılıyor.

Remy klibin ortaya çıkışını şöyle açıklıyor:

Kameralı telefonlardan önce, aile kamerası genellikle gençlerin hayallerini ve güvensizliklerini öz çekim benzeri performansları yakalamak için kullanılan ayna aracıydı. Geçenlerde, günün en sevdiğim şarkılarının üstüne, 1998’de kendi şarkımı söylediğim bir VHS kaseti görüntülerini, 2000’de kendi kendime ilk kez performans sergilediğim müziğim ve diğer çeşitli yüz kızartıcı otoportrelerim ile birlikte ortaya çıkardım. Bu son derece kişisel çekimi yayınlamaya karar verdim. Meta müzik video vizyonum: 2020’de kendi yazdığı bir şarkıyı 1998’de kendi söylüyor.”

Evan Gordon ise klibin teknik detaylarına değiniyor:

Kemerimi bağladım ve sekiz dakikalık klibi özenle şarkının her bir kelimesinin üzerine, ileri ve geri, herhangi bir kısmi veya doğrudan eşleşmeyi ayırarak sürükledim. Beklentilerimin ötesinde, her bir ifade için birden fazla eşleşme bulabildim. Buradan, tam ifadeler oluşturmak için klipleri bir araya getirmeye çalıştım, eşleşme listemdeki vokal çekimlerinden bir kompozisyon yapar gibi bir seçim yaptım.”

Bu video bir gerçek sahtedir. Şeffaf bir şekilde sahte olmakla birlikte doğal olarak otantik. Amacı, aldatmak veya ikna etmek değil, daha çok düşünmeyi ve hatırlamayı teşvik etmektir.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish