King Diamond ve Z2 Comics’den Klasik Albüm Abigail’in Çizgi Roman Uyarlaması İçin İş Birliği

King Diamond ve müzikten ilham alan çizgi romanların önde gelen yayıncısı Z2 Comics, metal sahnesinin efsanevi isminin çığır açan 1987 tarihli konsept albümü “Abigail”in çizgi roman uyarlaması için bir araya geldi.

Kitabın Ekim ayında tam da Cadılar Bayramı zamanında okuyucuyla buluşacağı duyuruldu.

King Diamond’un en beğenilen albümlerinden biri olmakla birlikte heavy metal evreninin de en ünlü konsept albümlerinden biri olan Abigail, perili bir malikaneye taşınan genç bir çift olan Miriam Natias ve Jonathan LaFey’in hikayesini anlatır. Gotik Noir ve Edgar Allan Poe titreşimleriyle dolu olan albümün dokuz şarkısı bir bütün halinde ürkütücü bir anlatı örüyor.

Ayrıca King Diamond’da White Noise Studios yazarı Dan Watters ve October Faction sanatçısı Damien Worm ile birlikte “tüyler ürpertici yeni versiyonu” yazımı için kolları sıvıyor.

King Diamond bir basın duyurusunda, “Hikayelerimden birine dayanan bir çizgi roman benim için bir hayalin gerçekleşmesidir” diyor ve ekliyor, “Z2 gibi bir şirket, yazar Dan Watters ve grafik sanatçısı Damien Worm ile çalışmak, bu projeyi arzu edilebilecek en yüksek sınıf yapıyor. Sadece kendi hayranlarımız değil, korku türünün herhangi bir hayranı da bu projenin karanlığının ve ürkütücülüğünün tadını çıkaracak. Cadılar Bayramı’na yaklaştığımızda bunu size kişisel olarak sunabilmek için sabırsızlanıyorum. Abigail yeniden ayağa kalktı.”

Bununla birlikte, çizgi romandan yeni görselleri içeren Abigail albümünün özel bir picture disc plak baskısı da yayımlayacak.

Kapak fotoğrafı: Tim Tronckoe

tr_TRTurkish