Kerry King: “Slayer Hayranlarının Yüzde 95’ini Solo Projemle Mutlu Edersem, İyi Bir Gün Geçirmişim Demektir”

Slayer gitaristi Kerry King, Bleeding Metal podcast’inden Martha Wingen ile yaptığı yeni bir röportajda yakında çıkacak olan ilk solo albümü “From Hell I Rise”daki en önemli mesajın ne olduğu sorulduğunda şöyle cevapladı (blabbermouth.net tarafından aktarıldığı şekliyle):

“Albümde bir mesaj var mı bilmiyorum. Ben o tür bir insan değilim. Ben bir şeyleri konuşmaya açmayı severim. Örneğin, bugün bahsettiğim gibi, bence pek çok insan ailelerinden, arkadaşlarından ya da her neyse ondan aktarılan dini bir inancın içine doğuyor. İnsanlara sunmayı sevdiğim fikirler, eğer inandıkları şeyi, kendilerine öğretilen şeyi sorgulamalarına neden oluyorsa… Bence herkes kendi kararını vermeli. Günün sonunda benim mesajım da bu olacaktır. İster siyaset ister din olsun, kendi kararınızı kendiniz verin. Sadece kendiniz olun.”

Gelecek albümde müziğinde yeni etkiler ya da yeni tarzlar gibi hep yapmak istediği bir şeyi gerçekleştirip gerçekleştiremediği sorulan Kerry şunları söyledi “Gerçekçi olmak gerekirse, etkilendiklerim 40 yıl önceki etkilendiklerimdi ve hala etkilendiklerim. Peki bu yol boyunca daha fazla şey öğrendim mi? Evet, kesinlikle. Ama bence bu projeyi yaparken, bu benim için sadece bir sonraki albümdü. Elde etmek istediğim ve daha önce elde etmediğim bir şey yoktu. Ben sadece hayranlarım olduğunu düşündüğüm, onların seveceğini düşündüğüm insanlar için bir sonraki albümümü yapmak istiyorum çünkü SLAYER’ın devasa bir hayran kitlesi var ve eğer yaptığım şeyle onların yüzde 95’ini mutlu edebilirsem, iyi bir gün geçirmişim demektir.”

17 Mayıs’ta Reigning Phoenix Music aracılığıyla piyasaya çıkacak olan “From Hell I Rise”ın tüm şarkıları Kerry King tarafından yazıldı ve kayıtlar sırasında kendisine davulcu Paul Bostaph (Slayer), basçı Kyle Sanders (Hellyeah), gitarist Phil Demmel (eski Machine Head / Vio-lence) ve vokalde Mark Osegueda (Death Angel) eşlik etti. Geçtiğimiz yıl Los Angeles’taki Henson Recording Studios’ta gerçekleştirilen kayıtların başında daha önce Korn, Lamb Of God, Avenged Sevenfold ve Bad Religion gibi gruplarla çalışmış olan prodüktör Josh Wilbur yer aldı.

Yaklaşan albümden şimdiye kadar ‘Idle Hands’ ve ‘Residue’ isimli parçalar dinleyiciyle buluştu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Kerry King, photo by Andrew Stuart

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish