Kerry King İlk Solo Albümünü Duyurdu, Grup Üyelerini Açıkladı ve İlk Single “Idle Hands”i Paylaştı

Kerry King ilk solo albümü “From Hell I Rise”ın 17 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşacağını duyurdu ve albümden ilk single “Idle Hands”i paylaştı.

King ayrıca Slayer sonrası kurduğu grubun üyelerini de açıkladı.

Albümün basın bülteninde King, “İşimin bitmediğini en başından beri biliyordum” diyor ve ekliyor: “Çalmaya devam etmemek gibi bir niyetim yoktu.”

Yeni şarkı “Idle Hands”, King’in Slayer sonrası yıllarda biriktirdiğini iddia ettiği “iki tam albüm” değerindeki materyalin ilk şarkısı olarak ulaşıyor kulaklarımıza. King’in imzası niteliğindeki gitar işçiliğinin omuzlarında yükselen thrash şarkısı beklendiği gibi genel sound olarak dinleyicinin Slayer hasretini de dindiriyor bir ölçüde.

King’in yeni grubuna bakınca da işin rengi kendini belli ediyor doğrusu. King, Slayer’dan da takım arkadaşı davulcu Paul Bostaph, Hellyeah’den basçı Kyle Sanders, eski Vio-Lence ve Machine Head gitaristi Phil Demmel ve vokalde Death Angel’dan Mark Osegueda gibi thrash metal emektarlarından oluşan bir süper grup kurdu.

Albümün prodüktörlüğünü Korn ve Lamb of God ile çalışmalarıyla da bilinen Josh Wilbur üstlendi ve kayıtların çoğu geçtiğimiz yaz Los Angeles’taki Henson Stüdyoları’nda yaklaşık iki haftada tamamlandı. King’e göre, albümün geri kalanı “çeşitli dini konuları, bazı savaş girdilerini, ağır, punk, kasvetli, Herkül hızında elde edilen ürkütücü konuları” araştırıyor. Wilbur ayrıca “eğer tarihimizin herhangi bir döneminde Slayer’ı sevdiyseniz, bu albümde klasik punk, hızlı punk, thrash ya da sadece heavy metalden hoşlanacağınız bir şeyler bulacağınıza” söz veriyor.

Wilbur kayıt süreci hakkında şu detaylara değiniyor: “Ne düşüneceğimi bilmiyordum, bilirsiniz, milyonlarca kez dinlediğim Slayer’dan Kerry King. Çok güçlü bir duruşu var. Kerry’nin egosu olduğunu söyleyemem ama kendine güveni var, bu da iyi bir şey. Rock yıldızlarınızda ve grubunuzda olmasını istediğiniz şey budur. Asla bir pislik ya da kaba biri gibi görünmüyor. Ama tam olarak ne istediğini biliyor. Lafı dolandırmıyor. ‘Bunu yapmak istemiyorum ama şunu yapmak istiyorum’ diyor. Çok açık sözlü ama bu kendine güveninden kaynaklanıyor, başka bir şeyden değil. Kerry ile çalışmaktan gerçekten keyif aldım.”

Bu King’in solo kariyerinin sadece başlangıcı. “Bitirilmesi gereken çok fazla şarkı” olduğunu söyleyen King, “Bu benim nasıl yapılacağını bildiğim şey… Birincisi müzik, ikincisi metal,” diyor. “Bu 40 yıldır hayatımın bir parçası ve henüz işim bitmiş değil.”

Yeni Kerry King şarkısı “Idle Hands”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini aşağıda görebilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Kerry King “From Hell I Rise” şarkı listesi:

01. Diablo

02. Where I Reign

03. Residue

04. Idle Hands

05. Trophies Of The Tyrant

06. Crucifixation

07. Tension

08. Everything I Hate About You

09. Toxic

10. Two Fists

11. Rage

12. Shrapnel

13. From Hell I Rise

Kerry King, photo credit Andrew Stuart

What's your reaction?

tr_TRTurkish