Accept’in İstanbul Konseri ve Yeni Albümü ‘Humanoid’ Duyuruldu

17 Ekim gecesi Epifoni organizasyonuyla İstanbul, KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak efsanevi heavy metal devi Accept, yeni albümü “Humanoid”in 26 Nisan 2024’te Napalm Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. Albümün ilk single’ı ise videosu ile birlikte 28 Şubat’ta servis edilecek.

Yaklaşan albümün prodüksiyonu, kaydı, miksajı ve masteringi bir kez daha son yılların en gözde heavy metal prodüktörü Andy Sneap tarafından yapıldı.

Gitaristi Wolf Hoffmann yorumluyor: “Humanoid’den son derece memnunum. Albüm baştan sona harika bir enerjiye sahip! En iyi metal prodüktörü Andy Sneap ile çalışmak bir kez daha çok eğlenceliydi! Biz harika bir ekibiz. Hepimiz yeni albümü seviyoruz ve canlı çalmak için sabırsızlanıyoruz! Umarım hayranlarımız da bizim kadar beğenir.”

Albüm duyurusuyla birlikte Accept, 2024 sonbaharında kıta genelinde 20’den fazla gösterinin yer alacağı dev bir Avrupa turnesini de açıkladı. Accept yeni albümleri Humanoid’in turnesi kapsamında, %100 Metal katkılarıyla ve Epifoni organizasyonuyla 17 Ekim gecesi KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak. Efsanevi grup, yılın en sert gecelerinden birini gerçekleştirmek üzere İstanbullu metal severleri bekliyor.

Grubun bir önceki albümü “Too Mean To Die” Ocak 2021’de Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşmuştu. Albüm, grubun Kasım 2018’de Accept’ten ayrılan basçı Peter Baltes olmadan çıkardığı ilk albüm olmuş, Baltes’in yerine Martin Motnik geçmişti. Accept’in kadrosu, 2019’daki “Symphonic Terror” turnesi sırasında Uwe Lulis’in yerini dolduran ve daha sonra gruba kalıcı olarak katılması istenen üçüncü gitarist Philip Shouse’un eklenmesiyle de genişletildi.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish