Keith Richards Yeni Temiz Yaşam Tarzının “Eşsiz Bir Deneyim” Olduğunu Söylüyor

Keith Richards yeni temiz yaşam tarzının kendisi için “eşsiz bir deneyim” olduğunu söyledi.

The Rolling Stones gitaristi The Telegraph’a verdiği yeni bir röportajda, uyuşturucu ve sigarayı bıraktığı için “heteroseksüel olmanın tadını çıkarmaya çalıştığını” söyledi.

Richards, “Sigarayı 2019’da bıraktım,” diye açıkladı. “O zamandan beri onlara dokunmadım. Eroini 1978’de bıraktım. Kokaini 2006’da bıraktım.

Hala ara sıra içki içmeyi seviyorum – çünkü yakın zamanda cennete gitmeyeceğim – ama bunun dışında heteroseksüel olmanın tadını çıkarmaya çalışıyorum. Bu benim için eşsiz bir deneyim.”

79 yaşındaki gitarist yaşlanma süreciyle ilgili olarak da şunları söyledi: “Fiziksel olarak bu şey devam ettiği için belki de kutsanmış durumdayım. Şu ana kadar yaşlanmakla ilgili gerçek bir sorunum yok. Gelecekte görebileceğiniz bazı korkunç şeyler var ama oraya ulaşmak zorundasınız.

“80 yaşında olmak ve hala yürümek, hala konuşmak fikriyle iyi geçiniyorum. Yaşlanmayı büyüleyici bir süreç olarak görüyorum. Ama öyle olmasaydı, intihar da edebilirdiniz.”

Bu ayın başlarında The Rolling Stones yakında çıkacak olan 24. stüdyo albümleri ‘Hackney Diamonds’ın detaylarını açıkladı. Albüm 20 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak ve Paul McCartney, Lady Gaga, Elton John ve Stevie Wonder’ın katkılarını içerecek.

Albümün çıkış single’ı ‘Angry’, Euphoria’nın yıldızı Sydney Sweeney’in oynadığı bir müzik videosuyla birlikte servis edildi. Yeni albüm, 2005 tarihli ‘A Bigger Bang’den bu yana Rolling Stones’un orijinal materyallerinden oluşan ilk albüm ve grubun davulcusu Charlie Watts’ın 2021’deki ölümünden bu yana ilk albüm olacak.

Watts, yeni şarkılardan ikisi olan ‘Mess It Up’ ve ‘Live By The Sword’da yer alırken bu şarkılardan ikincisinde Stones’un kurucu basçısı Bill Wyman’ın da katkıları bulunuyor.

NME.com

tr_TRTurkish