Selen Gülün’den İtalyanca Bir Şarkı: ‘Una Serata Sbagliata’

Selen Gülün’ün İtalyanca lirik bir balad olan yeni teklisi ‘Una Serata Sbagliata’, İKİ Müzik etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Besteci, piyanist ve şarkıcı Selen Gülün şimdiye kadar müzik adına yapmış olduğu tüm çalışmalarda yenilikçi ve lider kimliği ile diğer çağdaş müzisyenler arasından sıyrılmış ve Türkiye müzik tarihinde kendine yer edinmiş bir sanatçı.

Selen Gülün’ün ile ünlü İtalyan caz müzisyeni besteci ve saksafoncu Marcello Allulli’nin 2010 yılından beri süregelen dostlukları ise müzisyenlerin Roma, İstanbul, Tokyo gibi dünyanın çeşitli yerlerinde bir araya gelerek çaldıkları konserlerle, kaydettikleri albümlerle devam ediyor. İkili Allulli bestesi bu İtalyanca lirik balad’ı 2017’de Many Faces albümü kayıtları sırasında çalıp kaydetmişlerdi.

Bu çok kültürlü iş birliğine vurgu yapan Selen Gülün, bu güzel şarkının sonuna ek olarak Türkçe söz yazdı ve kayıt sırasında söyledi.

Vokal ve piyanoda Selen Gülün ile tenor saksafonda Marcello Allulli’nin yer aldığı şarkı, Roma’da Giuseppe Nuccia ile Türkçe vokaller ise Keyboard İstanbul’da kaydedildi. Mix’ini Halil İbrahim Işık, mastering’ini ise Erim Arkman’ın yaptığı single’ın kapak fotoğrafı Zeynep Özkanca’ya ait

Dünyanın çeşitli yerlerinde eserleri seslendirilen Selen Gülün, aldığı ödüller ile Roma, New York, Boston, Londra ve Tokyo’da yaşadı, çalıştı, önemli sahne ve festivallerde büyük sanatçılarla sahneye çıkıp müziğini paylaştı. Downbeat, New York Times, Herald Tribune, BBC Radio 3 gibi dünyanın önde gelen medya kuruluşları tarafından haber yapıldı, takibe alındı. “Answers” albümü Japonya Caz müzik listelerinde 6 numaraya, “Başka” albümü ise 4 numaraya kadar yükseldi.

Şimdi ise Selen Gülün ve Marcello Allulli’nin iş birliğinin ürünü yeni single ‘Una Serata Sbagliata’, 22 Eylül 2023’te iKi Müzik aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

What's your reaction?

tr_TRTurkish