Katatonia’nın Yeni Albümü “Sky Void of Stars” Yayında

İsveçli metal grubu Katatonia’nın yeni albümü “Sky Void of Stars”, Napalm Records etiketiyle dinleyiciyle buluştu.

Tamamen şarkıcı Jonas Renkse imzası taşıyan on bir şarkının yer aldığı albüm, grubun on ikinci stüdyo albümü olurken, grup yayını öncesi yayımladığı şarkılar “Birds”, “Austerity” ve “Atrium” ile albümün atmosferinden sıkı ipuçları paylaştı.

Grubun müzikal işçiliğini tam kıvamında kulaklarımıza ulaştıran “Sky Void of Stars”, detaylarda gizlenmiş parlak fikirler, yüreğe saplanan melodik aktarım, akılda kalıcı gitar riffleri ve Jonas Renkse’nin dinleyiciyi derinlerine çeken mikrofon başı hünerleri ile tatmin edici bir dinleme seansı sunuyor.

Grup albümle ilgili ise “12. albümümüz “Sky Void of Stars”, titreşen karanlıkta dinamik bir yolculuk” diyor ve ekliyor, “Kaybolan ve bulunamayanların özleminden doğmuş, ulaşılmaz olanın çeperlerinin ta kendisi, ancak bestelenip insan formuna yoğunlaştırılmış ve Katatonia signum’una uygun sesler ve kelimeler olarak sunulmuştur. Burada yıldız yok, sadece şiddetli yağmur.”

90’ların başlarında kurulduğundan bu yana alternatif metal, death metal, doom ve gotik rock yapı taşlarını kullanarak sürekli bir gelişim izinde kendi özel sesini yaratan grup, yeni albüm “Sky Void Of Stars” ile de geçmişten günümüze uzanan atmosferik müzikal yoğunluğunu bir kez daha dinleyiciyle paylaşıyor.

tr_TRTurkish