Kat Frankie’den Albüm Öncesi Son Durak: “Spoiled Children”

Son iki senedir pandemiyle beraber değişen hayatını sorgulayan Kat Frankie, 13 Mayıs’ta yayınlanacak yeni albümü Shiny Things’ten üçüncü şarkıyı videosuyla beraber yayınlıyor. Yetişkin insanların aslında büyüyemediğini anlatan şarkı, genel albüm konseptine uyan Rönesans ambiyansı ile izlenmeye hazır.

Spoiled Children, Groenland Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliği ile 15 Nisan 2022’de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kat Frankie, kendini bir zaman yolcusu olarak görüyor. Tarihin açık uçlarının izini sürüp, bunları günümüzün siyasi kargaşasını aydınlatmak için kullanıyor. Bu ruminasyonlardan çıkanları ise metne ve müziğe çeviriyor. Bu bağlamda yeni albümü aynı zamanda evrimleşmiş bir gözlemcinin, empatik bir düşünürün, sert bir anlatıcının eseridir.

43 yaşındaki sanatçı yeni albümle ilgili şunları söylüyor:

 “Shiny Things’de yer alan dokuz parçada, sanatın ne gibi değişiklikler getirebileceğini sorguladım. Bu noktada tamamen kırık camların üzerinde yürüyor gibi hissediyor insan. Umut dolu müzikle hüzünlü sözler, güzellik ve çürüme arasındaki ayrılmaz ilişki üzerine güçlü bir şekilde seslendirilmiş, yoğun bir şekilde düzenlenmiş bir albüm.”

tr_TRTurkish