Sillyboy’s Ghost Relatives’den Yeni Albüm Çıkış Şarkısı Rako Eşlikli “Raw” Yayında

Soft-rock ritimleri, yerel ezgileri ve soul esintili besteleri ile kariyerine devam eden Sillyboy’s Ghost Relatives yeni albümünü dinleyicilerine sunmaya hazırlanıyor.

Beslendiği yerellikten kopmayan Atinalı söz yazarı/prodüktörün, tarzına G-funk ve hip-hop öğelerini de katmasına ön ayak olan şey, Afrika’ya yaptığı seyahat ve yeni tanıştığı bir genç. Rap vokallerinin ön planda olduğu bu albümde Atinalı rap sanatçısı ve dansçı Rako ile birlikte çalıştı. Müzikalite ve inceliği hayranlık uyandırıcı bir biçimde harmanlayan “Raw” adlı çıkış parçası, Sillyboy’s Ghost Relatives için yepyeni bir dönemin başlangıcı.

Albüm, Sillyboy’s Ghost Relatives’in kendine has yoğun ve samimi temalarını korumakla birlikte daha cesur ve daha sert bir deneyim alanı da açıyor. Bu albümde Sillyboy’s Ghost Relatives’in alışılageldik Alt-rock tarzını bariz bir Afrika etkilenimiyle zenginleştirdiği görülüyor.

Stüdyo dışında alınan kayıtlar, özgün afro-funk synth’leri ve Afrika ksilofonu gibi egzotik enstrümanların kullanılması “Raw”un enstrümantal değerini artırıyor. Albümün merkezinde yer alan akılda kalıcı melodiler ve rap sözleri kayıtsızlık ve bağlantısızlık hissi yaratan modern dünyadaki çiğliği gözler önüne seriyor.

Birçok müzisyenin katılımıyla kaydedilen, bir yandan gündelik ve eğlenceli duyguların da dışa vurulduğu parçanın son dokunuşları müzik şirketi ve prodüksiyon ekibi Fortune Cut Records tarafından yapıldı. Ayrıca Houston’daki başarılı indie plak şirketi Very Jazzed Records, albümü ABD’de yaygınlaştırmak için bu çalışmaya destek oluyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish