Kargo Şarkıları Yıldızların Ellerinde Bir Kez Daha Parlıyor: “Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar”

“Kargo☆Yarına Kalan Şarkılar”serisinin ilk kısmı, 19 Ocak 2024’te GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Vokalde Koray Candemir, gitarda Selim Öztürk, tuşlu çalgılarda Serkan Çeliköz, bas gitarda Mehmet Şenol Şişli ve davulda Burak Karataş’tan oluşan ikonik kadrosuyla Türkiye’deki modern rock müziğin öncü ismi Kargo, farklı nesil ve müzik türlerinden onlarca müzisyenin katkısıyla dört parça halinde yayımlanacak bir saygı albümü projesine ilham oldu.

Bu özel albüm kapsamında Jabbar, Kargo’nun en duygusal şarkılarından biri olan “Sonbahar”ı kendisinden duymaya alışık olduğumuz dans ritimleriyle yorumladı. Grubun diskografisinin en unutulmaz parçalarından “Boğaziçi”, bu albümde mor ve ötesi’nin kendine özgü üslubuyla bir kez daha güçlü bir hit’e dönüşüyor. Kayıtları Babajim İstanbul’da gerçekleşen parçanın miksi Tarkan Gözübüyük imzası taşıyor.

Albümün ilk kısmında yayımlanan beş şarkıdan bir diğeri olan “Ayrılık Şarkısı”na Nilipek.’in dokunuşu şarkıya Nilipek.’in kendi şarkısıymış gibi bir his katıyor. Bu yeniden yorumda ise davul ve yaylı yazımı Berkay Küçükbaşlar, miks Umut Çetin’e ait. Simge Pınar, “Sen Uyurken”in hüznünü ve kırılganlığını çok başarılı bir biçimde ön plana çıkarıyor. Şarkının yeni versiyonunun prodüktörlüğünü ise Efe Demiral üstlendi. Son olarak, Kargo’nun kült şarkılarından “Bad’lik Amiri” albümde Şanışer’e emanet. Şanışer’e şarkının altyapılarında Redo eşlik etti. Albümün tamamının mastering’leri Erim Arkman, albüm kapağı tasarımları Ethem Onur Bilgiç imzası taşıyor.

Türkiye’de henüz sadece pop müziğin hâkim olduğu bir dönemde rock müziğin popülerleşmesini sağlayan, dönemine damga vuran efsane grup Kargo’ya saygı duruşu için bu albümde bir araya gelen isimler ve yayın tarihleri şöyle:

19 Ocak 2024

Jabbar, mor ve ötesi, Nilipek., Simge Pınar, Şanışer

2 Şubat 2024

Buray, Cem Adrian, Deniz Tekin, GECE, TNK

16 Şubat 2024

Evdeki Saat, Rashit & Gökçe, Sattas & Selin, Sufle, Vega

1 Mart 2024

Aleyna Tilki, Barış Demirel ft. Abkountry, Batu Akdeniz, maNga, Yalın

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish