Sinan Canan’ın Yeni Şarkısı ‘Bir Gün’ Yayında

Sinan Canan’ın yeni şarkısı ‘Bir Gün’ yayında.

İnsan beyni, davranışların ve duyguların kökenleri, anlamları, zihnin işleyişi, sinirbilim gibi konularda yazdığı kitaplar ve hazırladığı programlar ile geniş kitlelerce tanınan Prof. Dr. Sinan Canan, ‘Bir Gün’ şarkısını dinleyicinin beğenisine Garaj Müzik etiketiyle sundu.

Yaşamın belli aşamaları geride kaldığında insan daha dün telaş ettiği birçok konunun aslında ne kadar telaşa değmez ne kadar kolay çözülebilir olduğunu da anlıyor çoğu zaman. Bir gün, benim hayatımda böyle bir anlama dönemini temsil ediyor aslında. Bilmiyor olmanın, devamlı öğrenme açlığının ve sevdiğinin gönlündeki varoluşunun bu dünyadaki en önemli yaşama sebebi olduğunun kendimce bir ifadesi. Ayrıca sevgili Ozan Tügen sayesinde de benim için ilk senfonik düzenlemeye sahip parçam olması açısından yeri ayrıdır. Umuyorum Bir Gün herkes, hayatın aslında dert etmeye değmediğini, aslolanın gönülden sevmek olduğunu fark etme şansı yakalasın.

Şarkıda Sinan Canan’a, metal ve rock dinleyicisinin tanıyacağı güçlü bir kadro eşlik ediyor. Kaydı Babajım stüdyosunda Arın Baykurt tarafından yapılan şarkıda, gitarda Fırat Öz, bas gitarda Can Yücel Korkut ve davulda Onur Akça yer alıyor. Düzenlemelerde ise Arın Baykurt ve Fırat Öz’ün yanı sıra yaylı düzenlemesiyle Ozan Tügen imzası taşıyan şarkının miks, mastering işlemlerinde de Arın Baykurt ismi var.

Yeni Şarkı ‘Bir Gün’, bundan önce paylaşılan ‘Kurtar Beni’, ‘Nerde’ ve ‘Bana Bişey Oldu’nun ardından dinleyiciyle buluşuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish