Yatuka İlk Sıngle’ı “Bozuk” ile Huzurlarınızda

Yıllar içinde pek çok grup ve solistle sahne alan, stüdyolarda albüm kayıtlarında bulunan, üç müzisyenden oluşan Ya-Tu-Ka trio, ilk teklisi “Bozuk“u dinleyiciyle buluşturdu.

Grup kadrosunda gitarda; Emre Yalçıntaş, davulda; Cengiz Tural, bas gitarda; Volkan Doğan Kayıkçı yer alıyor.

Müzikal birliktelikleri yeni olsa da dostlukları erken yaşlara dayanan Volkan, Emre ve Cengiz, kendileri için, kendi istedikleri gibi, kendi ürünlerini yaratma, “patronlardan” bağımsız var olma hissiyatı ve dostluk ile bir araya geldiler. Ortaya konulan çalışma bu anlamda tüm sistemi sırtında taşıyor olmasına rağmen sektör içerisinde müzisyenin en küçük birim olarak görüldüğü bakış açısına; isimsizleştirmeye, değersizleştirmeye de bir baş kaldırı niteliğindedir. Bağımsız olarak yayımladıkları tekli; Fusion, Rock, Jazz esintileri taşıyor. Parça ses kayıtlarının görüntü çekimi ile eş zamanlı yapılmış olması izleyiciye ayrı bir şeffaflık sunuyor.

Yapımında mix ve master; Mustafa Tarkan Ergün, görüntü & edit; Kıvanç Türkgeldi, grafik tasarım ve art work; Gökhan Ünver yer alıyor. Parça, YouTube’da izlenebilir ve tüm dijital platformlarda dinlenebilir.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish