Kapsül Evlere 107 Gün Kala

Geleceğin evleri küçük, ucuz ve güzel…

Mimarlar ve mühendisler daha uzak bölgelerde yaşamanıza yardım edebilecek eşsiz ev modelleriyle geliyor.

Geleceğin evlerin toplanması ve taşıması kolay olacak. Sahibine yetecek kadar olan bu evlerin, buna rağmen lüks bir görünümü var.

You can set up this innovative glass house anywhere and fill your life with tons of natural light. Called the Photon Space, the house is meant to improve your health and mood by exposing you to light constantly.

Yenilikçi cam evler her yerde kurulabiliyor ve hayat doğal ışığın tonlarıyla doluyor. Sağlıklı bir yaşam için iyileştirici ve insanı sürekli ışıkla bir arada tutan bir tasarıma sahipler.

You can flick a switch or use your smartphone to make the glass turn opaque if you need some privacy. The glass also blocks out 63% of solar radiation.

Gizliliğe ihtiyaç duyulduğunda, parmak şaklatarak ya da akıllı telefon kullanarak camı ışık geçirmez kapağa döndürmek mümkün. Cam bloklar güneş ışığını %63 oranında engelliyor.

The London-based team of architects and scientists behind the project promise it can be built just about anywhere and moved easily.

Projenin arkasındaki Londralı mimar ve bilim adamları, evlerin her yerde kurulabilir ve taşınabilir olacağını vadediyorlar. Bu modüler evlerin 107 gün içinde satışa çıkması bekleniyor.

The ALPOD, which its designers call the mobile home of the future, is made of aluminum so that it's both strong and lightweight in case you want to move it. It comes with skylights to maximize light and sliding doors to provide natural air.

Bir mutfak ve banyo önceden yüklenmiş olarak teslim edilen evlerin geri kalan boş alanı yatak odası ve yaşam alanı olarak düzenlenebiliyor. Klima, enerji ve aydınlatması da mevcut…

Bu kapalı sistemde yaşayabileceğiniz bir eko-kapsül.

It's designed by engineers from James Law Cybertecture, AluHouse, and Arup. It comes with a kitchen and bathrooms pre-installed. The rest of the space can be transformed into bedrooms or living areas.

Güneş ve rüzgâr enerjisi var ama eğer ikisi de sistem dışı kalırsa, en az dört gün idare edecek bir bataryaya da sahip.

Eko-kapsülün benzersiz şekli, ısı kaybını en aza indirmek ve yağmur suyu çekmek için tasarlandı. Bir tankta filtrelenen ve saklanan su yüzeyde toplanır.

This is the ecocapsule, which lets you live entirely off the grid. It's solar- and wind-powered, but if both those options fail, its battery will keep it running for at least four days.

tr_TRTurkish