Judas Priest Gelecek Albümden Yeni Şarkı “Trial by Fire”ı Paylaştı

Judas Priest 8 Mart’ta dinleyiciyle buluşacak “Invincible Shield” isimli yeni stüdyo albümünden yeni şarkı paylaştı.

Metal efsaneleri, Sony Music aracılığıyla yayımlanacak 19. stüdyo albümlerinden ikinci single olarak “Trial by Fire”ı yayımladı.

“Trial by Fire” gitaristler Richie Faulkner ve Glenn Tipton’ın klasik metal rifflerinin yanı sıra solist Rob Halford’un marşı andıran vokallerini de içeriyor. Şarkı, albümün geçtiğimiz ay çıkan ilk single’ı “Panic Attack “ı takip ediyor.

“Trial by Fire” ve “Panic Attack” Faulkner’ın yeni albümle ilgili ipuçlarını verdiği 70’lerin metal sound’unu ziyedesiyle barındırıyor. Faulkner gelecek albümün biraz daha 70’ler Priest’i olduğunu ve bir gitarist olarak bunu hoş karşıladığını söylemişti.

Hiçbir şekilde retro bir albüm değil. Progresif anlamda 70’lerin Priest’inin etkisi var ancak kulağa 2023’ün Priest’i gibi geliyor” diyen Faulkner şunları ekliyor,

Her Priest albümü stilistik olarak kendi başına ayakta durmuştur. Judas Priest DNA’sına sahiptir çünkü karakterler çok güçlü. Ama her zaman biraz farklılık olmuş, o DNA’yı korumuş ama kendi karakterine sahip olmuştur. Açıkça Judas Priest olması anlamında farklı değil ancak kendi iki ayağı üzerinde duruyor.”

Yeni şarkılarını yollara taşımaya hazırlanan grup kısa süre önce Sabaton’un desteğiyle bahar 2024 ABD turnesini duyurdu.

Yeni Judas Priest şarkısı “Trial by Fire” hemen burada.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish