Joe Satriani Yaklaşan Albümü ‘The Elephants Of Mars’tan Yeni Şarkı ‘Faceless’i Paylaştı

Joe Satriani’nin yaklaşan albümü ‘The Elephants Of Mars’tan bir şarkı daha geldi.

“Faceless” isimli şarkı, Satriani’nin 19’uncu stüdyo albümü olacak ve 8 Nisan’da earMUSIC aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci kayıt oluyor.

Satriani albümün melodik ve dokunaklı yanını temsil eden “Faceless”ı yalnızlığa değinen bir kompozisyon olarak tanımlıyor ve ekliyor,

İnsanların birbirlerini gerçekten daha az tanıdığı, ortak umutları ve hayalleri için birleşmek yerine farklılıklarıyla ayrıldığı bir toplum hakkında bir yorum. Solo bölüm, kişinin gerçek benliğinin sonunda özgürleşmesini temsil ediyor.”

“The Elephants of Mars”, Satriani’nin 2020’deki “Shapeshifting”den bu yana ilk stüdyo albümü olacak. Pandemi nedeniyle turnelerin ertelendiği dönemde Satriani bu süreci, biri enstrümantal diğeri ise arkadaşı ve sık sık birlikte çalıştığı Ned Evett’in vokallerinin yer aldığı iki yeni albüm yazmak için kullandı.

Gitarist, enstrümantal gitar albümleri için ölçülecek “yeni bir standart” yaratmaya çabalarken, “İnsanlara enstrümantal bir gitar albümünün insanların şu anda kullandıklarını düşündüğümden çok daha yaratıcı ve eğlenceli ögeler içerebileceğini göstermek istiyorum” diyor.

Ayrıca, her şeyi yaptıklarını belirten Satriani kayıt süreci hakkında şunları söylüyor, “En çılgın fikirleri denedik. Ve bir şeyi tersine çevirmek, baş aşağı çevirmek, neler olabileceğini görmek hakkında sahip olduğumuz her fikri değerlendirdik.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish