İtalyan Grup Last In Time İlk Albümü “Too Late”den İlk Single’ları “The Way To Rock”ı Paylaştı

Progressive ve Classic Rock/AOR türünde orijinal şarkılar kaydetmek amacıyla 2021 yılında bir stüdyo grubu olarak kurulan İtalyan grup Last In Time, ilk albümüyle dinleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Grup, 12 Ocak 2024’de Rockshots Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak ilk albümü “Too Late”den paylaşılan ilk single “The Way To Rock” ile selamlıyor dinleyiciyi.

Grubun arkasındaki beyin Massimo Marchetti şu açıklamayı yapıyor:

Daha ilk dinleyişte, bu grubun kendisini olgunluk ve sound’una olan güvenle sunmayı hedeflediği açıkça görülüyor. Bu albüm ve yaklaşan canlı performanslarımızla hayranlarımızın saygısını kazanmak için mümkün olan her şeyi yapacağız. Bu albüm öncelikle kendimize, ikinci olarak da müzik sınıflandırması kurallarına karşı kişisel bir meydan okumadır.”

Too Late” albümü çeşitli müzikal etkileri bir araya getiren bir yolculuk. Toto, Survivor ve Giant gibi gruplardan esinlenen AOR’un melodik unsurlarını, hard rock ve metalin gücünü ve 90’ların progresif rock’ına bir selam çakmayı pürüzsüzce birleştiren bir rock albümü.”

Massimo Marchetti ilk single’ları “The Way To Rock” hakkında ise şu detaylara değiniyor:

Bu şarkının sözlerinde temel olarak beni müzik yapmaya iten şeyin ve müzikal yolculuğumda beni yönlendiren duyguların hikayesini anlatıyorum. Gitar öğretmeniyken bir görüntü beni çok etkilemişti. Bir konsere hazırlanan öğrencilerimin inanılmaz bir coşkusu vardı. Bana çalmam için neyin ilham verdiğini ve müziğin benim için ne anlama geldiğini hatırlattılar. Farkında olmadan bana bu şarkıyı yazmam için ilham verdiler.”

Proje, her şarkının doğru sanatsal dokunuşa sahip olmasını sağlamak amacıyla All-star bir grup olarak yönetildiği için çok çeşitli bir kadroya sahip. Aslında, bir kadın sesi de dahil olmak üzere birden fazla sese sahip olma yeteneği, şarkıların kompozisyon önerisini büyük ölçüde genişletirken, çeşitli türlere ve nüanslara da izin veriyor.

Yeni şarkı “The Way To Rock”, albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen burada.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Last In Time “Too Late” şarkı listesi:

1. The Way To Rock

2. How Long?

3. Road To Redemption

4. Believer In Love

5. Moonlight Dreamers

6. The Animal

7. Too Late

8. Mr.Fantastic

9. Winter In May

What's your reaction?

tr_TRTurkish