İstanbul Caz Festivali Programı Açıklandı

Bu sene 4-20 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek 24. İstanbul Caz Festivali’nin programı belli oldu. 20 farklı mekana yayılacak festivalde caz müzik sahnesinden 200’ün üzerinde lokal ve yabancı sanatçı performans sergileyecek.

50’nin üzerinde konserin düzenleneceği festival dahilinde Avrupa cazının kült ismi Nik Bärtsch, Afrika’dan Fatoumata Diawara, Hindi Zahra, Dee Dee Bridgewater, Donny McCaslin, Korhan Futacı ve Kara Orkestra sahne alacak isimlerden. Festivalin Anadolu yakası ayağında yine Fenerbahçe’de ‘Parklarda Caz’ ve Moda’nın farklı mekanlarında ‘Gece Gezmesi’ etkinlikleri düzenlenecek. Festival biletleri 3 Nisan Pazartesi günü saat 10.30’dan itibaren Biletix’de ve İKSV ana gişede satışta olacak. 

24. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ’NİN BU YILKİ AFİŞLERİNDE ŞARKILAR KONUŞACAK

24. İstanbul Caz Festivali’nin Alametifarika tarafından hazırlanan tanıtım kampanyası şarkıların birleştirici gücünden yola çıkarak tüm kentlileri festivale çağırıyor. Festival afişleri, bugüne dek İstanbul Caz Festivali’ne konuk olmuş Özdemir Erdoğan, Nile Rodgers, Mercedes Sosa, Jane Birkin, Aynur Doğan, Eleftheria Arvanitaki, Mahsa Vahdat gibi sanatçıların farklı dillerden şarkılarının, umut dolu ve kucaklayıcı sözlerine yer verirken festivalin yirmi dört yıllık tarihinden farklı anlara da atıfta bulunacak. #sarkilarkonusur

FESTİVALDE FARKLI MEKÂNLARDA FARKLI DENEYİMLER

Şehrin birçok noktasına yayılan 24. İstanbul Caz Festivali, bu yıl da alışılmışın dışında, farklı mekânları konser mekânına çevirerek izleyicilere yeni konser deneyimleri yaşatmaya devam ediyor. Festival konserlerine bu yıl ev sahipliği yapacak  20 mekân arasında kısa bir aradan sonra yeniden festival mekanlarına eklenen büyüleyici The Marmara Esma Sultan Yalısı’nın yanı sıra, bu yıl ilk defa festivalde kullanılacak Fransız Sarayı’nın Beyoğlu’nda yemyeşil bir vaha sunan bahçesi, Swissôtel’in kapılarını izleyiciye açtığı tarihi Sultan Park alanı, The Grand Tarabya’nın, atmosferi ile Cote d’Azur koylarını aratmayan Panorama Terace’ı yer alıyor.

Festivale bu yıl The Marmara Esma Sultan Yalısı, Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi, Fransız Sarayı Bahçesi, Sultan Park – Swissôtel The Bosphorus, The Grand Tarabya Panorama Terace, Uniq Hall AçıkHava Sahnesi, Beykoz Kundura, Fenerbahçe Khalkedon, Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Salon İKSV, Zorlu PSM Ana Tiyatro ve Drama Sahnesi ev sahipliği yapacak.  Gece Gezmesi ise yine Kadıköy yakasının sevilen mekanlarından All Saints Moda Kilisesi, Club Quartier, Dorock XL, Kadıköy Sahne, KargART, Living Room, Moda Sahnesi ve Zor’da gerçekleştirilecek konserlerle festival içinde bir festival deneyimi yaşatacak.

What's your reaction?

tr_TRTurkish